NBA: Bogdanović u šuterskom ritmu, Dalas se muči bez Dončića

Košarkaši Sakramenta savladali su na svom parketu Majami 105:97.

Bogdanović, Foto: AP

“Kingse” su do trijumfa predvodili Adebajo sa 26, Bogdanović je dodao 23, a Hild 21 poen.

Kod gostiju 16 poena Robinsona, dok je 16 ubacio Nan.

Sakramento je 13. na Zapadu, ima šest pobjeda manje od Memfisa, koji je u zoni plej ofa.

Majami je u vrhu na Istoku, na četvrtom mjestu sa učinkom 34-17.

Vašington je košem Bredlija Bila u posljednjoj sekundi pobijedio Dalas 119:118.

Poslije odlične akcije nakon auta sa strane najbolji igrač “vizardsa” poentirao je u reketu rivala.

Bio je najefikasniji sa 29 poena, dok mu je podršku pružao Bertans sa 20.

Kod gostiju 20 poena Seta Karija, 19 Hardeveja, dok je i dalje povrijeđen Luka Dončić, što se osjeća na rezultatima “maveriksa” u posljednje vrijeme.

Finiks je bio ubjedljiv protiv Hjustona, 127:91.

Već u prvoj četvrtini domaći tim imao je 20 poena prednosti, 46:26, da bi u nastavku utakmice primio samo 36 poena i došao do sigurnog trijumfa.

Blistali su Ubre sa 39 poena i devet skokova, dok je Buker dodao 33 koša uz takođe devet uhvaćenih lopti.

Demijan Lilard je nastavio sa fenomenalnim partijama, ali nije mogao da spriječi poraz Portlanda na parketu Jute 117:114.

Postigao je bek “blejzersa” 42 poena, Mekalum je dodao 27.

Međutim, razigran je u domaćem sastavu bio Bojan Bogdanović sa 27 koševa. Konli je upisao 18, a Mičel 16 koševa.

U timu iz Teksasa 32 poena Džejmsa Hardena.