Napoli prekinuo seriju Intera

''Azuri'' su slavili 3:1 nakon mnogo bolje partije i duela u kojem je Inter cijelo drugo poluvrijeme imao igrača manje zbof isključenja Galjardinija

Aktuelni šampion Napoli je nadigrao Inter i okončao milanskog velikana od pet pobjeda u Seriji A.

“Azuri” su slavili 3:1 nakon mnogo bolje partije i duela u kojem je Inter cijelo drugo poluvrijeme imao igrača manje zbof isključenja Galjardinija.

Angisa je u 67. minutu najavio trijumf Napolitanaca, ali je Lukaku u 82. izjednačio.

Domaćin je, ipak, došao na svoje u finišu – prvo je evrogol postigao Di Lorenco u 85. prije nego je konačan rezultat postavio Gaetano u 95.

Nakon ovog poraza, dva kola prije kraja, Inter na trećem mjestu ima dva boda više od petoplasiranog Milana.