Subota, 27 Jula, 2024

Mornar se obrukao u Istanbulu

Od početka utakmice bilo je jasno da su kola krenula nizbrdo, pa je domaćin prvu četvrtinu riješio u svoju korist 28:7.

Košarkaši Mornara doživjeli su ubjedljiv poraz od Bašahšehira u gostima 103:68, na kraju takmičenja u FIBA Evropa kupu.

Turska ekipa je poslije tri minuta vodila 10:0, Mornar je prišao na 10:7, a potom je uslijedila serija Bahčešehira koji je za šest minuta napravio seriju 23:0, poveo 33:7 i dileme više nije bilo.

U ekipi Mornara nije bilo Nemanje Vranješa, a najefikasniji je bio Aleks Gavrilović sa 12 poena. Strahinja Jovanović, Dvajt Marej i Milija Miković su imali po 10 poena.

Tursku ekipu su predvodili Kavano i Mustaf sa po 15 poena.

Mornar u nedjelju (19) dočekuje Split u 9. kolu Admiralbet ABA lige.