Ponedjeljak, 6 Maja, 2024

Mornar protiv Splita potonuo na dno ABA lige

Mornar je do poluvremena vodio, ali je u drugom dijelu igre uslijedio potpuni potop domaćina, pa su Splićani pobijedili sa 76:93 (21:18 22:23, 14:23, 19:29).

Košarkaši Mornara nako poraza od Splita na svom parketu u “Topolici” potonuli su na dno Admiralbet ABA lige.

Kada je Split sredinom treće četvrtine preuzeo vođstvo (47:49) više ga do kraja utakmice nije ispuštao.

“Treba pogledati istini u oči. Ovaj tim nije za ABA ligu, loši rezultati nisu slučajni i svaka utakmica je ista. Na tajm-autu ne znam za koga da odigramo akciju, jasno je da nemamo ni kvalitet ni karakter. Fali i borbenosti, ali najveći problem je što ovdje nema kvaliteta”, rekao je Pavićević.

Barani su doživjeli i osmi poraz u ABA ligi , a nakon poraza od tima sa kojim su dijelili posljednje mjesto na tabeli prikovani su za dno regionalne lige.

MORNAR – SPLIT 76:93 (21:18, 22:23, 14:23, 19:29)

Bar – Dvorana „Topolica”. Gledalaca: 962. Sudije: Sašo Pukl (Slovenija), Ilija Belošević (Srbija), Dragan Porobić (Bosna i Hercegovina).

Mornar: STAROVLAH, Den-Martin 8, LUIS 17 (2-1), Miković, VOLER 13 (2-2), Komnenović, GAVRILOVIĆ 13 (8-7), Jovanović 2, Vranješ, Peković, MAREJ 21 (3-3), Radetić 2.

Split: FANDERBURK 7 (2-2), ŠORTER 21 (3-3), Saliven 22 (1-1), Kalajžić 13 (3-2), Tišma 2 (2-2), RUNJIĆ 20 (4-3), Vuko, Perkušić, GNJIDIĆ, Dubravčić, LJUBIČIĆ 8.