Nedjelja, 28 Aprila, 2024

Makabi iz Haife u osmini finala Lige konferencija

U prvom meču, Makabi je kao domaćin slavio sa 1:0 i tako u Belgiji sačuvao prednost koja mu je obezbjedila ulazak u osminu finala.

Fudbaleri Makabija iz Haife plasirali su se večeras u osminu finala Lige konferencija, pošto su u revanš meču u gostima odigrali neriješeno 1:1 protiv Genta.

U večerašnjem revanšu gosti su najavili iznenađenje već u uvodnim minutima utakmice, pošto je Makabi poveo golom Francdija Pjeroa u četvrtom minutu, da bi izjednačenje Gentu donio Tarik Tisudali u 69. minutu.

Gent je od 72. minuta igrao sa igračem manje, pošto je drugi žuti karton dobio Danijel Sundgren.

Utakmica je odigrana na praznom stadionu Genta – iz bezbjednosnih razloga gradonačelnik odlučio da se igra bez prisustva publike, a sve zbog napetosti u državi izazvane izraelsko – palestinskim ratom.