Utorak, 16 Aprila, 2024

LŠ: Potop Barselone, Juve srušio prvaka Evrope, Ronaldo presudio Viljarealu,

Barselona je još bez pobjede, ali i postignutog gola u Ligi šampiona ove sezone

Barselona je u nokdaunu i krizi čiji kraj se ne nazire.

“Blaugrana” je večeras u 2. kolu Lige šampiona izgubila od gostima od Benfike 3:0, pa se čini da više nije pitanje da li će, nego kada će Ronald Kuman dobiti otkaz.

Barselona je još bez pobjede, ali i postignutog gola u Ligi šampiona ove sezone.

Da će ovo biti teška noć za navijače Barselone nagovijestio je Nunjes, koji je solom prodorom u 3. minutu doveo Benfiku u vođstvo.

Na 2:0 povisio je Rafa Silva u 69. minutu, da bi Nunjes u 79. minutu realizovao penal, postigao svoj drugi gol na meču i postavio konačan rezultat.

Do kraja meča Barselona je ostala sa igračem manje, jer je Erik Garsija nakon drugog žutog kartona morao u svlačionicu.

Barsa u narednom meču dočekuje Dinamo Kijev, a Benfika je domaćin Bajernu, koji je večeras ubjedljivo savladao ukrajinskog šampiona – 5:0.

Dva gola postigao je Robert Levandovski, po jedan Serž Gnabri, Liroj Sane i Čupo-Moting.

Juventus je u derbiju večeri savladao Čelsi 1:0.

Gol je postigao Federiko Kjeza u 46. minutu. Lopta je u drugom dijelu krenula sa centra, a mladi Italijan nakon deset sekundi matirao Mendija.

Osim pobjede, Masimilijana Alegrija može da ohrabri i činjenica da njegov tim nije primio gol.

Juve ima svih šest bodova i slijedi mu meč sa Zenitom, dok Čelsi ima tri poena pred utakmicu sa Malmeom.

Mančester junajted je u posljednjim sekundama meča došao do gola i pobjede protiv Viljareala – 2:1.

Gol za tri boda postigao je ko drugi nego Kristijano Ronaldo.

“Žuta podmornica” je povela kada je Pako Alkaser zatresao mrežu u 53. minutu, da bi sedam minuta kasnije Teljes sjajnim golom izjednačio.

Potom je Ronaldo zatresao mrežu za erupciju na stadionu.

Junajted ima četiri boda pred meč sa Atalantom, Viljareal samo bod i igraće protiv Jang Bojsa.