Kvalifikacije za EP: Litvanija slavila u Sofiji, Slovenija nadigrala Finsku

Fudbaleri Litvanije su, u okviru Grupe G, kvalifikacija za Evropsko prvenstvo, slavili protiv Bugarske u Sofiji sa 2:0.

Oba gola postigao je Pijus Širvis u 45. i 55. minutu.

Bugarska je cijelo drugo poluvrijeme odigrala sa igračem manje pošto je Andrian Kraev u 42. minutu dobio drugi žuti karton.

Litvanija je sada pretposljednja na tabeli sa pet bodova, dok je Bugarska posljednja sa dva boda na svom kontu.

Grupu G, sa po deset bodova, predvode Mađarska i Srbija koje će se večeras sastati na “Puškaš areni” u Budimpešti. Crna Gora je treća sa osam bodova.

Fudbalska reprezentacija Slovenije pobijedila je večeras u Ljubljani selekciju Finske sa 3:0, u utakmici sedmog kola Grupe H.

Junak u pobjedi Slovenije bio je Benjamin Šeško, koji je u prvom poluvremenu dva puta zatresao mrežu Finske – u 16. minutu sa penala i u 28. minutu. Konačan rezultat je u 92. minutu postavio Erik Janža.

Slovenija je upisala petu pobjedu u kvalifikacijama i prva je na tabeli sa 16 bodova, odnosno ima tri više od Danske koja večeras dočekuje Kazahstan.

Finska je treća sa 12 bodova, koliko ima i Kazahstan, Sjeverna Irska je peta sa šest, dok je San Marino i dalje bez bodova.