Nedjelja, 28 Aprila, 2024

Košarkaši SC Derbija ispustili pobjedu protiv Cedevita Olimpije u Stožicama

Košarkaši podgoričkog SC Derbija nisu uspjeli napraviti veliko iznenađenje večeras u Ljubljani protiv Cedevita Olimpije, pošto su u finišu utakmice u Stožicama poraženi sa 84:83 (19:23, 15:21, 24:15, 26:24). Flečer Megi je u posljednim trenucima promašio trojku za pobjedu iz veoma teške situacije.

Slovenci su važili za apsolutnog favorita, pošto su već obezbjedili učešće u plej-ofu i četvrto mjesto na tabeli ABA lige, al su Podgoričani odigrali odličnu utakmicu i u većem dijelu meča bili u prednosti. Ipak, u posljednja dva minuta SC Derbi ispustio je veliku pobjedu.

Naime, nakon trojke Matea Drežnjaka na 2,20 minuta prije kraja SC Derbi je vodio 75:71, ali su u završnici popustili u odbrani, bili nesigurni u napadu i iskusni igrači Cedevita Olimpije su to iskoristili i riješili meč u svoju korist.

Džošua Adams i Alen Omić su u trenucima odluke bili nerješiva enigma za košarkaše Studentskog centrami bodovi su ostali u Ljubljani.

Imao je SC Derbi priliku i u posljednjim trenucima meča, ali ju je ispustio Flečer Megi, koji je postigao 22 poena, promašajem za tri poena. Pored Megija dvocifreni u ekipi SC Derbija bili su još Nikola Pavićević sa 12 i Tomislav Ivšić sa 10 poena.

U ekipi Cedevita Olimpije Adam se ubacio 21 poen, dok su Edo Murić i Omić postigli po 15, a Zoran Dragić 11.