KK Bijela: Mlada Jovana Damjanović šampionka Balkana

Reprezentativka Crne Gore, članica Karate kluba “Bijela”, Jovana Damjanović, nova je šampionka Balkana u karateu za mlade. Ona je prošlogodisnja vicešampionka Balkana iz Beograda i aktuelna šampionka svjetskog kupa iz Umaga.

Jovana je laskavu titulu osvojila u Banja Luci na Balkanskom prvenstvu za mlade pobjedama u 4 meča.

U prvom kolu je savladala reprezentativku Srbije, Mašu Selinić, rezultatom 3:1, u drugom kolu reprezentativku BIH, Sejlu Ahmetović, 3:0, dok je u trećem kolu bila bolja od reprezentativke BiH Marije Marić 6:0. U velikom finalu, Damjanovićka je nadmašila prvakinju Srbije, Paolu Dragović 4:0 i osvojila zlatnu medalju.

Karate reprezentacija Crne Gore je prvog tamičarskog dana završila sa sedam medalja, dvije zlatne i pet bronzanih i zauzima peto mjesto. Najuspješnija je Turska, pa BIH, Hrvatska i Srbija.

Šampionat Balkana okupio je 975 takmičara iz deset država. U Banja Luci su danas na program takmičenja djevojčica i dječaka u katama i dječaka u borbama pojedinačno. Nastupaju još dva reprezentativca iz Bijele, Nenad Đuričić i Lazar Gardašević.