Petak, 26 Aprila, 2024

Jokić ne može sam protiv Golden Stejta, pobjeda Dalasa bez Dončića

Stef Kari ubacio je 34, a Džordan Pul 29 poena za Golden Stejt. Sa druge strane, 26 poena i 11 skokova Jokića.

Golden Stejt je pobijedio Denver 126:106 i poveo sa 2:0 na startu plej ofa NBA lige.

Ključnu prednost “ratnici” su napravili tokom treće četvrtine, koju su riješili u svoju korist 44:30.

Na njihovu vodenicu išla je i činjenica da je sedam minuta prije kraja zbog dvije tehničke greške isključen najbolji igrač Denvera Nikola Jokić.

Stef Kari ubacio je 34, a Džordan Pul 29 poena za Golden Stejt.

Sa druge strane, 26 poena i 11 skokova Jokića.

Treća utakmica igra se u Denveru, u noći između četvrtka i petka od četiri sata po srednjoevropskom vremenu.

Iako su i u drugom meču bili bez Luke Dončića, košarkaši Dalasa savladali su Jutu 110:104 i iznjednačili na 1:1 u pobjedama.

Do posljednje četvrtine “džezeri” su uglavnom imali prednost, ali nisu uspjeli da se odlijepe.

Dalas je završnih 12 minuta dobio 33:23 i došao do trijumfa.

U odsustvu slovenačkog reprezentativca Branson je bio lider Dalasa sa 41 poenom, osam skokova i pet asistencija, dok je Kleber dodao 25 koševa.

U ekipi iz Solt Lejk Litija 34 poena i pet asistencija Donovana Mičela, a efikasan je bio i Bojan Bogdanović sa 25 poena i pet uhvaćenih lopti.

Serija se nastavlja za dvije večeri na parketu Jute.

Filadelfija je u i drugom meču bila sigurna protiv Toronta, 112:97.

“Reptorsi” su uspjeli da u završnih 12 minuta ublaže poraz u meču koji je protekao u dominaciji “sikersa”.

Džoel Embid je bio lider Filadelfije sa 31 poenom i 11 skokova, dok je Meksi dodao 23 koša, uhvatio devet lopti i podijelio osam asistencija.

U ekipi Toronta 21 poen Anunobija, Siakam je dodao 20, uz 10 skokova i pet asistencija.

Za dvije večeri je prvi meč na parketu Toronta.