Utorak, 23 Aprila, 2024

Italija: Istorijski uspjeh Atalante, Milan ostao bez evropske elite (VIDEO)

Inter i Atalanta pridružili su se Juventusu i Napoliju u Ligi šampiona, dok je Empoli posljednji putnik u Seriju B, nakon mečeva završne runde italijanskog šampionata.

Dramatičan meč odigrali su na stadionu “Đuzepe Meaca” Inter i Empoli. Domaćin je na kraju pobijedio 2:1,iako je strahovao do posljednje sekunde.

Nakon poluvremena bez golova, “neroazuri” su poveli lijepim golom Baldea, da bi Empoli izjednačio preko Traorea 15 minuta prije kraja i na taj način kaznio promašaj Maura Ikardija sa penala.

Ipak, 10 minuta prije kraja Naingolan je vratio Inter u Ligu šampiona, dok su u završnici prečka i Handanović sačuvali mjesto “neroazurima” u evropskoj eliti.

Atalanta je gubila od Sasuola, ali je preokret kreirala preko Zapate, Gomeza i Pašalića i izborila istorijski plasman u Ligu šampiona.

Milan je slavio na terenu Spala 3:2, ali će morati da se zadovolji igranjem u Ligi Evrope.

Posljednje kolo sezone pamtiće se i po oproštaju Danijele De Rosija u pobjedi Rome nad Parmom 2:1.