Petak, 3 Maja, 2024

I Švedska u polufinalu Svjetskog prvenstva

Selekcija Švedske večeras je bez većih problema pobijedila Njemačku 27:20 (16:6), a sve je bilo jasno nakon prvog poluvremena, koje su domaće rukometašice odigrale gotovo perfektno.

Nakon Norveške i Francuske u polufinale Svjetskog prvenstva plasirale su se i rukomeašice Švedske, dok će četvrti učesnik završnice biti poznat nakon posljednjeg četvrtfinalnog meča u kojem igraju Danska i Crna Gora.

Švedska je igrala sjajno u prvom poluvremenu, u odbrani i u napadu, i potpuno onemogućila Njemačku i da se ponada plasmanu u polufinale, što najbolje svjedoči podatak da je utakmica otvorena sa ubjedljivih i impresivnih 7:0.

Na golu Švedske briljirala je Johana Bundsen koja je prvi gol primila tek u 15. minutu, a za dvocifrenu razliku na poluvremenu pobrinula se Tajra Aksner golom sa preko 10 metara.

Johana Bundsen je proglašena za igračicu meča

Švedskoj je ovo drugo polufnale na Svjeskim prvenstvima, a proivnik selekcije “tri krune” biće Francuska.

Francuska je u polufinalima već dva puta bila poblja od Švedske – u Njemačkoj 2017. godine (24:22), i u polufinalu Olimpijskih igara u Tokiju (29:27) 2021. godine.