Petak, 26 Aprila, 2024

I fudbaleri Sutjeske u finalu Kupa Crne Gore

Sutjeska danas u revanšu polufinala remizirala sa Dečićem (1:1) i ukupnim rezultatom 4:1 se plasirala u finale, koje je na programu 30. maja

Po Treći put u istoriji fudbaleri Sutjeske igraće u finalu Kupa Crne Gore, pošto su nakon pobjede u prvom meču (3:1), danas u revanšu polufinala na “DG areni” remizirali sa Dečićem (1:1) i ukupnim rezultatom 4:1 zakazali duel sa tivatskim Arsenalom 30. maja u Podgorici.

Nikšićki tim na DG areni poveo je golom Vuka Strikovića u 31. minutu, a izjednačio je i postavio konačan rezultat Balša Božović u 51. minutu.

Arsenal je u revanš meču polufinala, nakon boljeg izvođenja jedanaesteraca eliminisao Iskru iz Danilovgrada 4:1 i prvi put u klupskoj istoriji izborio finale.

Dakle, Sutjeska će treći put igrati finale, a jedini trofej Kupa Crne Gore osvojila je 2017. godine pobjedom u fialu protiv Grblja 1:0.

Bila je finalista i 2007. godine, ali je tada poražena od Rudara.

Na putu do polufinala ove sezone eliminisala je Jezero i Rudar.