Četvrtak, 2 Maja, 2024

I Alkaraz u četvrtfinalu Vimbldona

Prvi nosilac turnira, pobijedio je poslije tri sara i šest minuta igre sa 3:6, 6:3, 6:3, 6:3, a rival u četvrtfinalu biće mu Danac Holger Rune.

Najbolje rangirani terniser svijeta Karlos Alkaraz plasirao se prvi put u karijeri u četvrtfinale Vimbldona, pošto je večeras pobijedio Italijana Matea Beretinija.

Beretini je odlično ušao u meč, brzo stekao prednost, osvojio prvi set i tada je sve mirisalo na iznenađenje, pogotovo što je Alkaraz još uvijek nepoznanica na travi.

Ipak, u nastavku meča španski teniser je igrao mnogo bolje i nanizao tri seta za ukupnu pobjedu od 3:1 u setovima.

Šesti teniser svijeta Danac Holger Rune plasirao se večeras u četvrtfinale Vimbldona, pošto je savladao Bugarina Grigora Dimitrova sa 3:1 po setovima 3:6, 7:6, 7:6, 6:3.