Ponedjeljak, 20 Maja, 2024

SP RUKOMET Lavice i dalje imaju šanse: Greškama u poraz protiv Hrvatske

Porazom protiv Hrvatske Crna Gora je ugrozila plasman u četvrtfinale, pošto sada mora da pobijedi Senegal i ne smije da izgubi od Švedske u posljednjoj utakmici, ili da se nada pomoći Mađarske protiv Hrvatica ili Šveđanki.

Previše grešaka i neiskorištenih prilika koštale su reprezentaciju Crne Gore prvog poraza na Svjetskom prvenstvu, danas u Geteborgu, bilo je 26:25 za Hrvatsku.

“Utakmica je bila jako teška, tokom cijelog meča imali smo neko opterećenje, tek u finišu smo pronašle našu igru. Bilo je dosta grešaka, vraćali smo se, ali smo imali priliku. Jak utisak na sve nas ostavila je ta povreda Marte Brnović, ali ništa još nije gotovo, ostaje nam da se borimo do kraja i idemo težim putem”, kazala je selektorka Bojana Popović.

Osim poraza, loša vijest za našu reprezentacju je i povreda Marte Batinović, koja je do danas bila najbolja golmanka Svjetskog prvenstva, ali je sjajno zamjenila kapitenka Marina Rajčić.

Hrvatska je bolje počela utakmicu i od starta vodila, Crna Gora izjednačila na 6:6, potom je Hrvatska imala  tri gola prednosti, naša selekcija stigla do izjednačnja 13:13, i imala čak i deset sekundi da povede, ali je ostalo neriješeno.

Prvi napad u drugom poluvremenu nije iskorišten, Hrvatska je dala gol, Tanja Brnović izjednačila i nakon toga smo u nardenih 10 minuta bili bez gola što su Hrvatice iskoristile, stekle pet golova prednosti (19:14).

U tim trenucima ništa našim igračicama nije polazilo za rukom, nijesmo iskoristili dva sedmerca, oba puta je pogođena prečka, okvir gola je u tom periodu pogođen pet puta i  činilo da je ubjedljiv poraz neminovan.

Ipak, u završnici utakmice naše rukometašice su se trgle, smanjivale razliku i imali posljednji napad za izjednačnje, ali je Hrvatska sačuvala prednost, a time i pobjedu.