Petak, 26 Aprila, 2024

Galaksi pregazio Kanzas, Ibra postigao het-trik

Meč je obilježio fantastični Zlatan Ibrahimović

Fudbaleri Los Anđeles Galaksija savladali su Sporting Kanzas siti sa čak 7:2 pred svojim navijačima u utakmici MLS lige.

Meč je obilježio fantastični Zlatan Ibrahimović koji je na ovom meču postigao het-trik.

Galaksi nije imao milosti protiv gosta koji je došao do prednosti golom Gutiereza u 24. minutu, ali nakon toga su doživjeli pravi potop. Domaći su izjednačili već u 32. minuti kada je Ibrahimović promašio penal, ali je uspio loptu na kraju poslati u gol za 1:1.

U drugom poluvremenu vidjeli smo čak sedam golova. Galaksi je do preokreta stigao već u 48. minuti golom Korone. Samo tri minuta kasnije na semaforu je bilo 3:1, a drugi gol na meču postiže Ibrahimović.

Nakon toga Antuna je u 69. minuti povisio na 4:1, a potom na scenu stupa Letget koji s dva gola donosi prednost domaćoj ekipi od 6:1. Konačan udarac gostima zadao je Ibrahimović koji je upotpunio het-trik i pogodio za 7:1.

Kanzas je u samom finišu uspio da dođe do drugog gola, a ponovo je strijelac bio Gutierrez.