Omladinska futsal reprezentacija Crne Gore poražena je od odgovarajuće selekcije Srbije sa 4:1 u prvom od dva prijateljska duela ovih ekipa.

Futsaleri, Foto: Fscg.me

Meč je odlučen početkom drugog poluvremena, kada je domaćin zahvaljujući trostrukom strijelcu Lazaru Živanoviću stigao do prednosti koju nije ispuštao do kraja.

Strijelac za Crnu Goru u prvom meču ove generacije bio je Nikola Lukić.

“Iako smo doživjeli poraz, nijesam nezadovoljan igrom, obzirom da nam je ovo prva utakmica koju je odigrala ova generacija. U prvom dijelu smo bili ravnopravni protivnik, dobro igrali. U drugom poluvremenu tri minuta pada koncentracije odlučila su pobjednika”, kazao je Zoran Žarić, asistent u stručnom štabu Crne Gore.

Drugi meč isti rivali odigraće sjutra, od 16:30 časova.

Srbija – Crna Gora 4:1

Dvorana ,,Vlade Divac“, Vrnjačka Banja.

Sudije: Aleksandar Minić (Srbija), Saša Goranović (Crna Gora), Oliver Nikolić (Srbija).

Strijelci
1:0 – Živanović 9′, 1:1 – Lukić 12′, 2:1 – Živanović 23′, 3:1 – Živanović 24′, 4:1 – Stanković 25′

Srbija: Luka Đorđević, Ognjen Stanković, Aleksandar Tomić, Aleksandar Stanković, Mateja Ćirka. Igrali su još: Andrija Marjanović, Uroš Nedeljković, Lazar Živanović, Lazar Đorđević, Ensar Redžović, Matija Urošević, Ljubiša Šević, Slobodan Koprivica, Strahinja Čarapić, Petar Stevanović.
Selektor: Vladimir Jovanović.

Crna Gora: Irhad Popović, Vukašin Kankaraš, Janko Todorović, Nikola Mijušković, Petar Vukčević. Igrali su još: Lazar Čogurić, David Puletić, Marko Labović, Željko Lješković, Srđan Petrušić, Nikola Lukić, Igor Knežević, Srđan Drašković, Miloš Koprivica.
Selektor: Sveto Ljesar.