Francuzi ponovo bolji, Budućnost poražena od Pariza

Košarkaši Budućnosti Voli poraženi su ubjedljivo u gostima od Pariza 103:87 u utakmici 14. kola B grupe Eurokupa.

Francuski tim je slavio i u prvom meču u Podgorici 77:74, a večeras je stigao do devete pobjede, i ima jednu više od našeg sastava.

Podgoričani su ranije izborili nokaut fazu, a do kraja prvog dijela evropskog takmičenja boriće se za prednost domaćeg terena.

U našoj grupi B, devet pobjeda ima i Promiteas, a po 10 Turk Telekom i Hapoel. Lider je Gran Kanarija sa 11 trijumfa.

Domaćin je od prvog minuta imao prednost, nakon prve četvrtine bilo je 27:19, a serijom 7:0 u drugoj dionici izabranici Bladimira Jovanovića su prišli na poen zaostatka.

Ipak, Pariz je brzo vratio dvocifrenu prednost, za vođstvo na poluvremenu 54:42. U 25. minutu bilo je +20 za Francuze, koji su pred posljednju četvrtinu imali prednost od 86:67. Nijesu Petar Popović i saigrači uspjeli ni da zaprijete Parizu do kraja utakmice.

Najefikasniji u našem sastavu bio je Erik Grin sa 26 poena.

Budućnost u subotu dočekuje Igokeu, a onda gostuje Zadru 3. marta. Naredni rival u Evrokupu je četiri dana kasnije i to Hapoel u “Morači”.