Petak, 3 Maja, 2024

Francuska senzacija u Dohi, Mađarska ostala bez krune

U prvom poluvremenu Mađarska je potpuno dominirala i na veliki odmor otišla sa prednošću od 7:3, ali je u druge dvije četvrtine Francuska iskoristila sve propuste svjetskih šampiona.

Reprezentacija Francuske napravila je najveće iznenađenje na Svjetskom prvenstvu u Dohi i savladala u četvrtfinalu aktuelnog prvaka svijeta, Mađarsku sa 11:10 (4:2, 3:1, 1:3, 2:5).

Francuzi su zaigrali svoj najbolji vaterpolo i napravili čudesan preokret predvođeni fenomenalnim Tomasom Vernuom koji je postigao čak pet pogodaka, uključujući i posljednji pri neriješenom rezultatu 10:10.

Mađarskoj nisu pomogla ni tri pogotka Đerđa Zalankija.

Parovi polufinala su: Španija – Italija i Hrvatska – Francuska.