Subota, 4 Maja, 2024

Fijasko Budućnosti na Kanarskim ostrvima

Naš šampion, Budućnost, ubjedljivo je poražen od Gran Kanarije 97:70, u devetom kolu Evrokupa, iako je na poluvremenu domaćin vodio samo 49:44.

Košarkaši Budućnosti odigrali su katastrofalno drugo poluvrijeme večeras protiv Gran kanarije na Kanarskim ostrvima i doživjeli ubjedljiv poraz.

U nastavku Budućnost je odigrala katastrofalnih 20 minuta i zasluženo doživjela rezultatski fijasko, pošto je  Gran Kanarija koristila sve greške “plavih” i nanijela im ubjedljiv poraz našem timu.

Budućnost je u pdigrala veoma loše treću četvrtinu i već tada je bilo jasno da se greške iz nekih prethodnih mečeva ponavljaju i da će bodovi i ovog puta ostati u Španiji, pa je Gran Kanarija sačuvala maksimalan skor u Evrokupu.

Koliko je Budućnost odigrala loše drugo poluvrijeme najbolje govori podatak da je u nastavku postigla ukupno 26 poena.

Najefikasniji i jedini dvocifreni kod Budućnosti bio je Marvin Džons sa 22 poena.

Kod Gran Kanarije je najefikasniji bio Landsberg sa 18 poena. Crnogorski košarkaš Jovan Kljajić je utakmicu završio sa osam poena.

U narednom kolu Budućnost gostuje Litkabelisu.

GRAN KANARIJA – BUDUĆNOST VOLI 97:70 (28:23, 21:21, 26:10, 22:16)

Gran Kanarija – “Gran Kanarija arena”. Sudije: Mikele Rosi (Italija), Kristaps Konstatinovs (Letonija) i Vasiliki Caruča (Grčka).

Gran Kanarija: Kljajić 8 (2-1), SLOTER 3, Basas 7 (1-1), ALBISI 11 (2-0), Prkačin 8 (2-2), BRUSINO 10 (6-5), Salvo 5, PELOS 10, Landsberg 18 (2-2), Lopes 6 (2-2), HEP 7 (2-1), Lamers 4.

Budućnost Voli: MIHAILOVIĆ 2, Ilić, Ros 4 (6-4), SLAVKOVIĆ 6, Makundu 2, Grbović, DŽONS 22 (10-9), JAGODIĆ-KURIDŽA 4 (4-2), Vilijams 8 (1-0), RAJT 7, Popović 6, Pol 9.