Utorak, 14 Maja, 2024

Evrokup: Budućnost konačno probila led protiv Trenta u Italiji

Košarkaši Budućnosti Voli konačno su prekinuli seriju poraza u Evrokupu.

Bamfort, Foto: KK Budućnost

Podgoričani su u šestom kolu grupe D slavili na gostovanju italijanskom Trentu 76:69.

Izabranici Petra Mijovića su tokom prvog poluvremena konstantno jurili zaostatak. Trento je agresivnije počeo duel i već nakon deset minuta igre vodio sa 22:13.

Tokom drugog perioda domaćin je imao i +13 (33:20), ali je Budućnost do odlaska na odmor uspjela da neznatno smanji razliku – 41:33.

Situacija se drastično promijenila u nastavku utakmice, posebno u trećoj četvrtini. Crnogorski šampion našao je recept za igru Trenta i načinio potpuni preokret – na ulasku u posljednju dionicu gosti su imali višak od čak 15 poena (64:49).

Stečenu prednost “plavi” su rutinski čuvali tokom završnog kvartala, ne dopustivši Trentu šansu za priključak.

Budućnost u narednom kolu gostuje poljskoj Arki.