Nedjelja, 16 Juna, 2024

Đoković u polufinalu turnira u Ženevi

Srpski teniser se mučio u prvom setu, ali je nakon toga stigao do ubjedljive pobjede u meču koji je trajao sat i 17 minuta, bilo je 7:5, 6:1.

Prvi nosilac turnira u Ženevi Novak Đoković plasirao se u polufinale nakon što je večeras u dva seta pobijedio Holanđanina Talona Grikspora.

Nakon teškog i neizvjesnog prvog seta u kojem je u 10. gemu Grikspor imao tri set lopte na servis Đokovića, srpski teniser u narednom gemu pravi brejk i ubrzo taj set rješeva u svoju korist.

U drugom seti nije bilo dileme, Đoković pravi dva vezana brejka i ekspresno stiže do 4:0 i plasmana u polufinale.

“Odlična pobjeda, prvi set je mogao da ode na njegovu stranu, jer je većim njegovim djelom bio bolji. Da je iskoristio jednu od tri set lopte bilo bi drugačije. Ali pronašao sam svoj servis i odigrao mnogo bolje drugi set”, rekao je Đoković posle meča.