Subota, 27 Aprila, 2024

Đoković igrao najbolje mečeve u 2023. godine

Za najbolji meč godine proglašen je onaj iz finala Mastersa u Sinsinatiju, u kojem je Đoković pobijedio Karlosa Alkaraza rezultatom 2:1 (5:7, 7:6(7), 7:6(4)), poslije tri časa i 49 minuta igre.

Novak Đoković odigrao je najbolji meč u 2023. godini, kao i tri od najboljih pet, saopštila je Asocijacija teniskih profesionalaca (ATP) na zvaničnom sajtu.

Borba Srbina i Španca opisana je od strane ATP-a kao “meč koji će se dugo pamtiti u svijetu tenisa”.

Đoković je spasio meč loptu, pa potom trijumfovao u najdužem meču u istoriji na dva dobijena seta još od 1990. godine.

“Đoković je podigao nivo igre u impresivnoj demonstraciji fizičke izdržljivosti i mentalne snage, spasavao je meč loptu u taj-brejku drugog seta prije nego što je nadmašio mlađeg protivnika i osvojio svoju 39. masters titulu”, navedeno je na sajtu ATP-a.

Drugi najatraktivniji duel godine po izboru ATP-a je pobjeda Janika Sinera protiv Đokovića u grupnoj fazi Završnog turnira u Torinu rezultatom 2:1 (7:5, 6:7, 7:6).

Sljedeći na listi je okršaj Sinera i Alkaraza u Majamiju, a na 4. mjestu je ponovo Đoković i njegov duel sa Kordom, koji je dobio u Adelejdu poslije preokreta na startu sezone rezultatom 2:1 (6:7(8), 7:6(3), 6:4).

Na posljednjem petom mjestu je duel u kojem je Danil Medvedev slavio protiv Aleksandera Zvereva sa 2:1 (6:7(5), 7:6(5), 7:5) u Indijan Velsu.