Debakl Tivćana pod Goricom: Budućnost brojala do šest, Sekulić postigao het-trik

Na kraju 24. kola Meridianbet Prve CFL, fudbaleri Budućnosti najzad su ostvarili prvi proljećni trijumf, i to na kakav način – pod Goricom je deklasiran Arsenal, rezultatom 6:0 (3:0).

Navijači podgoričkog sastava od decembra su čekali na pobjedu, a večeras su vjerovatno i sami bili u nevjerici tokom uvodnog dijela duela. Naime, Budućnost je do 17. minuta postigla čak tri pogotka.

Prvi je bio možda i najbrži u našem šampionatu u tekućoj sezoni. U toku je bila 30 sekunda utakmice, kada je Brnović centrirao, a Sekulić matirao Zogovića.

Samo šest minuta kasnije, Sekulić je udvostručio vođstvo ‘plavih’ – nakon što se odbrana gostiju potpuno raspala, uspio je da šutne, Zogović je odbranio, ali je lopta ponovo došla do napadača Budućnosti koji je lako plasirao u mrežu.

U 17. minutu već je bilo 3:0 – Vukotić je izveo korner, a Igor Ivanović je pogodio glavom.

Do kraja prvog dijela nije više bilo pogodaka, ali nijesu Podgoričani riješili da se zaustave. I tako je u 64. minutu viđen četvrti gol, uz het-trik Sekulića – ponovo je odbrana Tivćana očajno reagovala, a najboljem pojedincu večerašnjeg duela ostalo je da se nakon Ivanovićevog centaršuta samo ‘pokloni’ i proslijedi loptu u gol.

U 73. minutu već je bilo 5:0 – Mujan je šutnuo iskosa i poslao loptu ispod golmana Zogovića, te je ona završila u mreži.

Nije to bilo sve. Deset minuta kasnije, Mujan je poslao loptu ka Despotoviću, koji je šutirao sa desetk metara, a lopta se od prečke odbila u gol.

Mogao je u 90. minutu Brnović da se upiše u strijelce, ali je jedan od defanzivaca gostiju krajnje požrtvovano sa gol linije odbio loptu. I to je bilo sve na podgoričkom stadionu, čije su tribine večeras navijači Budućnosti najzad mogli da napuste sasvim zadovoljni.

Rezultati:

Budućnost – Arsenal 6:0 (3:0)

(1:0 – Sekulić 1’, 2:0 – Sekulić 7’, 3:0 – Ivanović 17’, 4:0 – Sekulić 64’, 5:0 – Mujan 73’, 6:0 – Despotović 83’)

Petrovac – Sutjeska 1:2 (1:1)

(1:0 – Carević 18’, 1:1 – Vuković 31’, 1:2 – Vuković 55’)

Mladost Donja Gorica – Jezero 0:1 (0:1)

(0:1 – Redžepagić 28’)

Dečić – Rudar 3:1 (0:0)

(1:0 – Šarkić 72’ (11m), 1:1 – Zečević 75’ (11m)), 2:1 – Matić 79’, 3:1 – Stijepović 82’)

Mornar – Jedinstvo 0:0