Četvrtak, 2 Maja, 2024

Debakl Budućnosti u Podgorici protiv Turk Telekoma

Budućnost sada ima skor 4-7 i ima četiri pobjede manje od Ulma i Kluža, te pet od Burga, koji je na drugoj poziciji koja vodi direktno u četvrtfinale.

Košarkaši Budućnost Volija ubjedljivo su poraženi od Turk Telekoma u “Morači” 96:73, u 11. kolu Evrokupa.

Identičan skor kao Budućnost imaju Aris i Litkabelis, dok je Turk Telekom večeras upisao treći trijumf.

Nakon izjednačenog prvog dijela, Turk Telekom je drugo poluvrijeme otvorio serijom 6:0 i poveo 45:37, da bi poslije trojke Palmera gosti prvi put stigli do dvocifrene prednosti 57:47.

Ni to nije bio kraj krize Budućnosti, pa su se gosti novom serijom, ovoga puta 12:0 odlijepili na plus 19 – 66:47.

Sve što je do kraja Budućnost uspjela jeste da priđe na minus 12.

Turk Telekom je u četvrtoj četvrtini imao i 25 poena prednosti (96:71) i mirno priveo meč kraju.

Najefikasniji kod Budućnosti je bio Mekinli Rajt sa 23 poena. Popović je dodao 15, a Vladimir Mihailović 11 poena.

Kod Turk Telekoma istakao Valas sa 22 poena. Palmer je ubacio 17, a Ulubaj i Inok po 15. Inok je imao 10 skokova.

BUDUĆNOST VOLI – TURK TELEKOM 73:96 (21:22, 16:17, 15:27, 21:30)

Podgorica – SC “Morača”. Sudije: Arturas Sukis (Litvanija), Leandro Leskano (Argentina) i Sebastijan Klivaz (Francuska).

Budućnost Voli: MIHAILOVIĆ 11 (1-1), Ros, SLAVKOVIĆ 6, MAKUNDU 7 (2-1), Ferel, Grbović 4 (4-4), Džons 2, Jagodić-Kuridža, VILIJAMS 2, RAJT 23 (5-4), Popović 15, Pol 3.

Turk Telekom: Guler, SAJBIR 10 (2-2), Jagmur 2, PALMER 17 (6-4), VALAS 22 (5-4), Akjel 4, Ulubaj 15 (2-2), Sav, INOK 15 (6-5), ULUSOJ 8 (2-2), Lif 3.