Utorak, 7 Maja, 2024

Danka Kovinić u drugom kolu turnira u Oeirašu

Najbolja crnogorska teniserka, Danka Kovinić plasirala se danas u drugo kolo ITF turnira u portugalskom Oeirašu.

Kovinić je nakon dva seta igre pobijedila francusku teniserku Osean Dodan sa 7:5, 6:2.

Francuskinja Dodan je u prvom setu stigla do brejka, povela 2:1, ali je Kovinić odmah uzvratila, napravila dva brejka, preokrenula rezultat u svoju korist i stigla do vođstva od 4:2.

Ipak, tu nije kraj Kovinić u gemu gubi ponovo gubi svoj servis i Dodan je ubrzo potom izjednačila rezultat.

Ipak, u završnici seta Kovinić je imala više koncentracije, a set odlučen u 12. gemu u kojem je crnogorska teniserka iskoristila drugu set loptu.

I u drugom setu je Dodan prva stigla do brejka, povela 1:0, ali je Kovinić već u narednom izjednačila, a onda do kraja meča igrala dobro i upisala pobjedu.

Crnogorska teniserka će u narednom kolu igrati protiv Eženi Bušar.