Nedjelja, 5 Maja, 2024

Crna Gora propustila svoje prilike, Grčka u polufinalu

Imala je Crna Gora nekoliko prilika u posljednjoj četvrtini da povede i prelomi utakmicu na svoju stranu, ali ih nije relizovala i iskusnija selekcija olimpijskog vicešampiona je stigla do trijumfa golom Skumpakisa 34 sekunde prije kraja.

Grčka je od starta vodila protiv Crne Gore i na kraju izborila plasman u polufinale dok će naša reprezentacija morati da igra za plasman od 5. do 8. mjesta.

Imala je Crna Gora i posljednji napad za izjednačenje, ali je Miroslav Perković pogodio prečku i Grčka je otišla u borbu za medalje.

Grčka je otvorila mnogo bolje utakmicu, već u prvom minutu imala dva puta igrača više, ali se Crna Gora odbranila.

Ipak, u nastavku prve četvrtine Grci su stekli dva gola prednosti, nakon pogodaka veoma raspoloženog Genidunijasa.

Imala je Grčka u drugoj četvrtini i tri gola prednosti (6:3), nakon što je Genidunijas postigao svoj četvrti gol na utakmici, ali se tek tada razigrala i stigla do izjednačenja na kraju reće četvrtine kada je bilo 7:7.

GRČKA – CRNA GORA 10:9 (2:1, 4:3, 1:3, 3:2)

FUKUOKA – Bazen “Marine Mese”. Gledalaa 1.000. Sudije: Margeta (Slovenija), Kovač (Mađarska). Igrač više: Grčka 4-12, Crna Gora 7-14. Peterci: Grčka 3-3.

GRČKA: Zerdevas (10 odbrana), Genidunijas 5(3), Skumpakis, Đovetsis 1, Funtulis, Papanastasiju, Dervisis, Argiropulos 2 (1), Alafrakis, Kakaris 1, Nikolaidis, Kalogeropulos, Corcatos.

CRNA GORA: Andrić, Mačić, Perković, Averka 1, Čučković, Popadić, Popadić 1, Vujović, Đ. Radović 2, Ukropina 3, Spaić 1, Matković 1, V. Radović, Tešanović. (sedam odbrana).