Cedevita Olimpija ubjedljiva u Baru

Košarkaši Mornara Barsko zlato poraženi su danas u Baru od Cedevita Olimpije 101:79, u utakmici 21. kola AdmiralBet ABA lige.

Cedevita Olimpija, koja je bila ubjedljiva i u Ljubljani 79:59, zabilježila je 12. pobjedu.

Slabiji finiš treće i početak posljednje četvrtine koštao je oslabljeni Mornar povoljnijeg rezultata.

Domaćin je u 27. imao zaostatak od tri poena (60:57), nakon čega je uslijedila serija gostiju za vođstvo od 82:63 u 31. minutzu.

Razlika je iznosila i 23 (91:68) u 35. minutu.

Najefikasniji u pobjedničkom timu bili su Džejkob Pulen i Kevin Ferel sa po 17, dok je Zoran Dragić dodao 15 poena.

U ekipi Mornara dvocifreni su bili Balša Živanović sa 19 i Sead Šehović sa 13 poena.

Budućnost Voli će u 19 sati boti gost Zadra, dok će SC Derbija u ponedjeljak ugostiti FMP.