Budva povela u finalnoj seriji protiv Budućnosti

Finalna serija igra se na tri pobjede, a drugi meč igra se u jutorak u Podgorici.

Odbojkaši Budve uspješno su započeli odbranu titule i maksimalnim rezultatom savladali Budućnost na svom terenu sa 3:0 (25:16, 25:23, 25:18), na startu finala plej-ofa.

Budvani su dominirali u prvom setu. Brzo su se odlijepili na pet poena viška (9:4), a ta razlika bila je u još nekoliko navrata.

Sredinom seta bilo je i plus devet 16:7, nakon čega je domaćin mirno priveo set kraju 25:16.

Drugi set donio je veliku borbu i riješen je u samom finišu. Sve do rezultata 13:13 igralo se poen za poen, da bi domaćin tada napravio seriju 3:0.

Ipak, nije uspio da prelomi set, jer je Budućnost dobro reagovala i vrlo brzo uhvatila priključak 20:20.

Kod rezultata 21:21 Podgoričani nijesu iskoristili konntru i kazna je nedugo zatim stigla. Budva je iskoristili drugu set loptu i udvostručila prednost u setovima.

Rezultatska klackalica u trećem setu trajala je do vođstva Budvana 12:11. Tada su domaći sa šest vezanih poena trasirali put ka pobjedi 18:11.

Nakon toga su rutinski priveli meč kraju 25:18.

Budvu je predvodio Minić sa 18 poena, dok se u poraženom sastavu istakao Radević sa devet.