Budva na korak od osmine finala CEV kupa

Budvanskim odbojkašima su i dva seta dovoljna za nastavak takmičenja na evropskoj sceni, odnosno za plasman u osminu finala CEV kupa.

Odbojkaši Budve igraće sjutra u Apeldornu protiv holandskog Dinama revanš utakmicu šesnaestine finala CEV kupa.

Kapiten Budvana Balša Radunović kazao je da će Budva u Holandiji hrabro tražiti svoje šanse i bez pritiska ući u revanš utakmicu.

Crnogorski šampion prvi duel u Budvi dobio je 3:0.

Dinamo je dvostruki uzastopni prvak Holandije.

“U Holandiji očekujem da krenemo jako, hrabro i da budemo skoncentrisani taktički od starta. Da pokušamo da ostvarimo prolaz dalje u regularnom dijelu utakmice, ako to ne ostvarimo imamo i drugu šansu u zlatnom setu i to nam znači dosta da utakmicu igramo rasterećeno od samog starta”, kazao je Radunović.

U slučaju pobjede Holanđana rezultatom 3:0 ili 3:1, još jednu priliku imaće izabranici Miljana Boškovića u “zlatnom setu”.

Pobjednik dvomeča između crnogorskog i holandskog prvaka u osimini finala igraće sa boljim iz duela Inzbruka iz Tirola i Fenerbahčea.

Prvi meč u Austriji pripao je domaćinu 3:2.