Nedjelja, 28 Aprila, 2024

Budućnost Voli sve prokockala u drugom poluvremenu

Košarkaši Budućnost Vvolija završili su svoju ovogodišnju evropsku Odiseju ubjedljivim porazom od Njemačkog ulma u osmini finale Evrokupa, iako su odigrali odlično prvo poluvrijeme i držali konce igre u svojim rukama.

U drugom poluvremenu potpuno su stali, pa je Ulm zasluženo pobijedio sa 92:83 (16:30, 26:23, 26:9, 24:21) i plasirao se u četvrtfinale ovog takmičenja, iako je Budućnost na startu druge četvrtine vodila i 17 poena razlike – bilo je 33:16.

Ulm je u trećoj četvrtini odigrao zaista odlično, dok su Podgoričani neočekivano stali i promašivali i iz izgrađenih pozicija, pa je već u tom kvartalu njemački tim nadoknadio zaostatak i stekao rezultatsku prednost od šest poena – 68:62.

Nudio se Ulm u posljednjoj četvrtini, bez obzira na stećeno vođstvo, ali su košarkaši Vladimira Jovanovića nastavili sa promašjima i domaćin je stigao do trijumfa.

E ekipi Ulma bila su četvorica dvocifrenih košarkaša, a najefikasniji je bio Bruno Kaboklo sa 19 poena i 11 skokova, Brendon Pol je ubacio 18 poena, a imao i pet skokova, dok je nekadašnji košarkaš Budućnosti i crnogorski reprezentativac Fedor Žugić upisao 14 poena.

U timu Budućnosti odličnu partiju pružio je Erik Grin, koji je ubacio 29 poena i bio najefikasnij na utakmici,a dobar je bio i Tre Bel- Hejns koji je postigao 14 poema, imao četiri skoka i osam asistencija.