Subota, 27 Jula, 2024

Bojana Gojković na korak do Olimpijskih igara

Crnogorska bokserka Bojana Gojković plasirala se u četvrtfinale kvalfikacionog turnira za Olimpijske igre nakon što je u osmini finala bila bolja od Nepalke Anđani Teni jednoglasnom odlukom sudija.

Naša bokserka koja učestvuje u kategoriji do 54 kliograma je rano jutros po našem vremenu slavila protiv dosta nezgodne  bokserke koja je izbacila  takmičarku iz Hong Konga.

Za olimpijsku vizu Gojković mora sjutra da pobjedi Hsiao Ven Huag, svjetsku prvakinju iz 2019. godine koja je jutros slavila protiv danske predstavnice Melise Mortensen.

Članice BK Budva je u meču šesnanestine finala savladala Beli Peki iz Bocvane, bronzanu sa seniorskog prvenstva Afrike 2022 godine.