Subota, 18 Maja, 2024

Ben Halok častio Crnu Goru

Srbija je zahvaljujući glupostima vaterpolista SAD pobijedila u posljednjoj utakmici grupe C sa 14:12 (2:3, 3:4, 6:1, 3:4) i osvojila prvo mjesto u grupi, dok će Crna Gora u osminu finala sa drugog mjesta.

Reprezentacija Crne Gore igraće u osmini finala Svjetskog prvenstva protiv Rumunije i imaće veliku priliku da se plasira na Olimpijske igre u Parizu.

Vodili su Amerikanci protiv Srbije 6:3, potom i i u trećem minutu treće četvrtine i 8:5, a onda su izabranici Dejana Udovičića sami sebe pobijedili. Najprije su primili dva brza gola, potom je Ben Halok u odbrani ispod vode udario Nikolu Jakšića šakom u glavu.

Dobio je crveni kartonm, isključenje zbog kojeg je Srbija imala četiri minuta ihrača više i peterac. Dušan Mandić je izjednačio na 8:8, a potom Srbija stigla na krilima igrača više u bazenu do 11:8 i plasirala se u Pariz.

Halok zbog tog prekršaja neće igrati u osmini finala protiv Italije, jer uz četiri minuta kazne za brutalan prekršaj slijedi i kazna utakmice neigranja.