Barselona u četvrtfinalu Lige šampiona

Barselona je od starta krenula silovito i pitanje pobjednika riješila samo za dva minuta u periodu od 15. do 17. minuta kada je postigla dva gola i dovela fudbalere Napolija pred svršen čin.

Fudbaleri Barselone plasirali su se u četvrtfinale Lige šampiona pošto su večeras kao domaćini pobijedili Napoli sa 3:1, u prvom meču bilo je 1:1.

Do 15. minuta Barsa je mogla već da vodi 2:0, ali je mrežu Napolija načela nakon što je Rafinja uposlio Fermina Lopeza koji je sa desetak metara doveo svoj tim u vođstvo.

Samo dva minuta kasnije bilo je 2:0 – akciju je započeo Arauha, potom je Jamal uposlio Rafinju koji je pogodio stativu, lopta došla do Kansela koji je smjestio u mrežu.

Napoli je smanjio na 2:1 u 30. minutu, Rahmani je iskoristio akciju Politana koji je ušao u kazneni prostor, ubacio loptu, a za saigrača koji je postigao gol nade za italijanskog šampiona.

Konačnih 3:1 postavio je Robert Levandovski u 83. minutu. Serđi Roberto je kombinovao sa Gundoganom, a onda asistirao Poljaku, kojem nije bilo teško da zatrese mrežu.