Aleksandar Mitrović lako riješio rebus Litvanije

Srbija je pobjedom u Litvaniji zadržala drugo mjesto na tabeli i sačuvala prednost u odnosu na Crnu Goru koja će morati da pobijedi u Beogradu ukoliko želi na Evropsko prvenstvo.

Aoleksandar Mitrović je sa tri gola u periodu od 21. do 42. minuta utakmice u Kaunasu riješio meč protiv Litvanije i pomogao Srbiji da prebrodi poraz od Mađarske u prošlom kolu kvalifikacija za Evropsko prvenstvo.

Litvanija je odolijevala do 21. minuta protiv Srbije, a tada su ključ za odbranu Litvanije pronašli Mladenović i Mitrović koji su doveli komšije u vođstvo. Mladenović je centrirao, Mitrović podmetnuo glavu i na semaforu je bilo 0:1.

Isti akteri su u 32. minutu Srbiji donijeli dva gola prednosti, a kada je Mitrović nakon asistencije kapitena Dušana Tadića Srbiji donio prednost od 3:0 bilo je jasno da bodovi idu u Beograd.

Konačan rezultat u 45. minutu postavio je Palauskas nakon kiksa odbrane Srbije.

Mitrović je golovima tako uveličao proslavu Tadića, koji je večeras odigrao 100. meč za reprezentaciju Srbije.

Nakon 6.kola na vrhu tabele naše grupe je Mađarska sa 10 bodova iz četiri utakmice, koliko ima i Srbija, ali sa utakmicom više. Crna Gorfa ima osam bodova, dok su Litvanija i Buarska sakupile po dva boda iz pet mečeva.