Petak, 17 Maja, 2024

Ajkule nadigrale i Gruziju, slijede mečevi odluke za Tokio

Crna Gora će sa prvog mjesta u grupi dočekati odlučujuće mečeve na kvalifikacionom turniru za Olimpijske igre, koji se održava u Roterdamu.

“Ajkule” su u posljednjem kolu prve faze takmičenja savladale Gruziju 11:9 i sa maksimalnim učinkom (četiri pobjede) dočekaće rivala u četvrtfinalu.

U današnjem meču izabranici Vladimira Gojkovića igrali su u nešto laganijem ritmu, što je i očekivano s obzirom da su juče maksimalnom snagom odigrali u utakmici sa Grčkom.

Sredinom druge četvrtine Crna Gora je povela 6:3, ali je uspjela da Gruzija smanji na 6:5.

U završnici tvrde treće četvrtine Dušan Matković je vratio dva gola viška našem timu, da bi u posljednjoj četvrtini uslijedila dominacija “ajkula” koje su sa četiri uzastopna pogotka prelomile meč.

Matković, Ivović i Vidović bili su dvostruki strijelci u crnogorskom timu.

Crna Gora će sjutra od 14 sati igrati u četvrtfinalu igrati sa četvrtoplasiranim timom u B grupi.

To će najvjerovatnije biti Francuska ili Rumunija, dok je potencijalni rival u polufinalu Hrvatka, koja će upravo protiv Gruzije igrati sjutra u četvrtfinalu.

Tok utakmice:

POSLJEDNJA ČETVRTINA:

11:9 – Šušiašvili sa igračem više. Serija Gruzije od četiri gola, samo još pola minuta do završetka meča.

11:8 – Uz malo sreće nakon odbitka Magrakvelidze pogađa mrežu Kandića.

11:7 – Bitadze sa dva metra.

11:6 – Marko Jelača sa distance prekida našu seriju. Do kraja još tri i po minuta.

11:5 – Vidović koristi peterac, Crna Gora ide ka ubjedljivoj pobjedi.

10:5 – Majstorski lob Stefana Vidovića, sve je riješeno, naši će sa prvog mjesta u četvrtfinale.

9:5 – Spajić pogađa sa dva metra, naši idu ka pobjedi.

8:5 – Ivović je izborio, pa iskoristio peterac. Opet naš tim ima tri gola prednosti.

TREĆA ČETVRTINA:

Po gol u pretposljednjem periodu, naš tim u završnih osam minuta ulazi sa 7:5.

7:5 – Konačno pogodak, sa dva igrača više pogodio je Dušan Matković. Minut do kraja treće četvrtine.

6:5 – Jahaje sa igračem više za 6:5. Naši nisu iskoristili brojčanu prednost u prethodnom napadu i stigla je kazna.

DRUGA ČETVRTINA:

Odlična četvrtina za naš tim koji je nakon 3:3 u prvom periodu dao tri gola u nizu, da bi Gruzija u finišu smanjila na 6:4.

6:4 – Prekida Gruzija našu seriju, strijelac je Magrakvelidze. Još 50 sekundi do poluvremena.

6:3 – Pogodak našeg najmlađeg reprezentativca, 17-godišnjeg Vasilija Radovića. Raste prednost Crne Gore.

5:3 – Leka Ivović vraća našem timu plus dva. Prvi njegov gol danas, 10. od početka turnira.

4:3 – Još jedna kontra Crne Gore i efektan gol šraubom Vlada Popadića.

PRVA ČETVRTINA:

Neriješeno nakon osam minuta. Naš tim je primio gol, pa dao tri, ali je Gruzija u završnici uvodnog perioda izjednačila.

3:3 – Drugi pogodak Vapenskog za izjednačenje. Minut do kraja prve četvrtine.

3:2 – Poslije gledanja snimka sudije su procijenile da je lopta nakon udarca Baraldija prešla zamišljenu gol liniju.

3:1 – Marko Petković, novi gol za naš tim koji preuzima kontrolu utakmice.

2:1 – Kontra Crne Gore i lijep gol Dušana Matkovića za preokret.

1:1 – Odmah naši uzvraćaju. Akcija sa igračem više, asistencija Ukropine i gol mladog Perkovića sa dva metra.

0:1 – Boris Vapenski iz peterca dovodi Gruziju u vođstvo poslije dva minuta igre.

“Ajkule” su juče protiv Grčke odigrale fenomenalno, a današnji meč je šansa za ovjeru prve pozicije pred četvrtfinale.

Ako naši momci pobijede, na startu nokaut faze čekaće ih Rumunija ili Francuska.

Ekipa Vladimira Gojkovića je u odličnoj formi stigla u Roterdam i sa jasnim ambicijama da se plasira na Olimpijske igre.

Gruzija igra solidno, u tijesnom meču je izgubila od Grčke, pa u našem taboru sigurno neće potcijeniti današnjeg rivala.