1. CFL: Budućnost slomila Rudar u Pljevljima, remi Sutjeske protiv Titograda

Odigrano je deseto kolo Prve Telekom crnogorske fudbalske lige. Fudbaleri Budućnosti su prekinuli seriju loših rezultata i savladali Rudar 3:0 pod Golibinjom.

Golove za Podgoričane postigli su Igor Ivanović u desetom, Aleksandar Vujačić u 11. i Draško Božović u 26. minutu meča.

Iskra je nastavila u pozitivnom ritmu i savladala Grbalj u Danilovgradu 1:0, golom Ivana Vujovića u 57. minutu meča.

I Podgorica je upisala važnu pobjedu savladavši Petrovac u Lješkopolju 1:0. Gol odluke postigao je Nikola Vujinović u 55. minutu meča.

Zeta nije blistala pod Trešnjicom i meč protiv Koma je završila bez golova.

U posljednjem meču ujedno i u derbiju kola kraj Bistrice, Sutjeska nije nastavila pobjednički niz i remizirala je protiv Titograda 1:1. “Romantičari” su poveli golom Igora Vukčevića u 54. minutu, da bi Marko Vučić samo dva minuta kasnije s bijele tačke zaključio meč za treći remi Sutjeske ove sezone.

Sutjeska je i dalje lider s 21. osvojenim bodom, bod manje ima Budućnost, a Iskra se vratila na treću poziciju s 18 bodova. Zeta je četvrta s 17 bodova, Titograd ima 15, po 13 bodova imaju Podgorica i Kom, a u začelju su ostali Rudar s devet, Grbalj s šest i Petrovac s samo četiri boda.

U narednom kolu koji se igra u subotu petog oktobra, Sutjeska će u novom derbiju kraj Bistrice ugostiti Zetu, Budućnost će pod Goricom dočekati Podgoricu, a Iskra će gostovati Tutogradu na Starom aerodromu.

U posljednja dva meča Grbalj će u Radanovićima dočekati Rudar, a Kom će pod Malim Brdom gostovati Petrovcu.