Zvezdi drama u Morači i prvo mjesto pred plej of

Košarkaši Budućnosti Voli poraženi su od Crvene zvezde 76:89

Košarkaši Budućnosti Voli poraženi su od Crvene zvezde 76:89, u velikom derbiju ABA lige u “Morači”.

Utakmica je odlučena u završnici u kojoj su gosti bili spretniji.

Imala je Budućnost napad za vođstvo kod rezultata 76:75 za Zvezdu, pola minuta prije kraja, ali nije Sili pogodio trojku.

Uslijedili su poeni Voltersa u kontri, a potom je Sili sa penala bio polovičan.

Sa linije bacanja je u sljedećoj akciji Kalinić odlučio utakmicu.

Iako je imala i 13 poena zaostatka tokom prvog dijela, a 10 na odmoru, Budućnost Voli se vratila i izjednačila pred posljednju četvrtinu.

Uz snažnu podršku sa tribina Podgoričani su učinili sve da nadomjeste izostanak skoro pola tima (Peri, Atić, Micov, Rid, Šehović), sa samo devet igrača u rotaciji.

Ipak, u finišu je nedostajalo malo koncentracije za pobjedu, pa će Budućnost sa trećeg mjesta u doigravanje, dok je Zvezda i matematički obezbijedila prvu poziciju.

U domaćem sastavu pet trojki i ukupno 18 poena Silija, 11 je ubacio Kuridža, po 10 Danilo Nikolić i Tarolis.

Sa druge strane, 18 poena Kalinića, 14 Voltersa, 11 Vajta, a četiri Nikole Ivanovića.

Važan meč “plave” čeka već u utorak, kada će gostovati Andori u nokaut susretu osmine finala Evrokupa.