Subota, 20 Aprila, 2024

Zvezda prokockala pobjedu u Atini, Top 8 samo u teoriji

Košarkaši Crvene zvezde poraženi su večeras u Atini od Panatinaikosa sa 66:75, u utakmici 28. kola Evrolige.

Najbolji učinak u gostujućem timu imali su Nemanja Nedović i Filip Petrušev (devet skokova) sa po 12 poena.

Jorgos Papajanis je bio najefikasniji u domaćoj ekipi sa 17 poena, uz sedam skokova, Derik Vilijams je dodao 13 poena, a Met Tomas je postigao 11 poena.

Zvezda je na 14. mjestu Evrolige i sa skorom 12/16 ima samo teoretske šanse za plasman u TOP 8 Evrolige.

Panatinaikos je na 16. mjestu sa devet pobjeda i 19 poraza.

Zvezda je na početku meča bila bolji rival u gotovo praznoj dvorani u Atini.Panatinaikos je košem Papajanisa četiri minuta prije kraja prve četvrtine stigao do izjednačenja (7:7), a zatim slijedi serija Zvezde 10:0.

Crveno-bijeli su u drugoj dionici kontrolisali rezultat i bez većih problema na odmor otišli sa 42:29.

Sredinom treće četvrtine Zvezda je košem Petruševa povela sa 53:37, a potom je uslijedila serija 15:1 domaćeg tima, koja je “krunisana” trojkom Vilijamsa u posljednjem minutu.

U posljednju dionicu Zvezda je ušla vođstvom 55:52, ali je grčki tim na samom početku košem Papajanisa došao do prvog vođstva na meču (55:56).

Panatinaikos je nastavio sa odličnom igrom i na polovini posljednje dionice poenima Vilijamsa dolazi do plus devet (58:67).

Domaća ekipa je do kraja uspjela da sačuva prednost i poslije velikog preokreta prekine seriju od šest uzastopnih poraza.

U sljedećem kolu Zvezda gostuje Barseloni, dok Panatinaikos gostuje Asvelu.