Zvezda ispala iz Evrope, Atletiko potvrdio osminu finala

Fudbaleri Crvene Zvezde eliminisani su sa evrsocene.

Beograđani su poraženi na gostovanju Olimpijakosu 1:0. Tomane u prvom poluvremenu nije iskoristio penal, pogodio je prečku.

Kazna je stigla tri minuta prije kraja kada je El Arabi bio precizan sa bijele tačke, pa je Olimpijakos izborio plasman u Ligu Evrope.

Atletiko Madrid je u posljednjoj večeri Lige šampiona u 2019. pobjedom nad Lokomotivom 2:0 osigurao osminu finala.

Najubjedljiviji je bio Pari sen Žermen 5:0 protiv Galatasraja, dok je u derbiju Bajern sa 3:1 savladao Totenhem.

Rezultati:

Grupa A:
Klub Briž – Real 1:3 (Vanaken 55′ – Rodrigo 53′, Žunior 64′, Modrić 91′)
PSŽ – Galatasaraj 5:0 (Ikardi 33′, Sarabia 35, Nejmar 47′, Mbape 63′, Kavani 84′ p.)

Grupa B:
Bajern – Totenhem 3:1 (Koman 14′, Miler 45′, Kutinjo 64′ – Sesenjon 20′)
Olimpijakos – Zvezda 1:0 (El Arabi 87′)

Grupa C:
Dinamo Zg – M. Siti 1:4
Šahtjor – Atalanta 0:3

Grupa D:
Atletiko – Lokomotiva 2:0 (Feliks 17′ p. Felipe 54′)
Leverkuzen – Juventus 0:2 (Kristijano Ronaldo 75′, Iguain 92′)

tok mečeva:

Kraj!

92′ Juventus iz dva šuta u okvir gola do sigurne pobjede! 0:2 Iguain.

91′ Luka Modrić stavlja tačku na pobjedu Reala u Brižu.

87′ Gol za Olimpijakos sa penala. El Arabi je strijelac gola koji Olimpijakos vodi u Ligu Evrope.

84′ Kavani je realizovao penal i uvećao na 5:0!

75′ Evo gola i u Leverkuzenu. Strijelac je Kristijano Ronaldo.

64′ Kutinjo se upisao u strijelce. Bajern hita ka maksimalnom učinku.

64′ za novo vođstvo Reala. Žunior Vinisijus daje gol.

63′ Pari sen Žermen ne popušta. Mbape 4:0.

54′ Gol broj dva za Atletiko Madrid. Felipe strijelac.

55′ Kakav odgovor domaćih u Belgiji. Vanaken je poravnao za Briž.

53′ Konačno gol u Brižu. Real vodi pogodak Rodriga.

47′ Nejmar golom otvara drugo poluvrijeme. Lijepa dijegonala za 3:0.

45′ Opet vodi Bajern. Miler je postigao gol u posljednjem minutu poluvremena.

43′ Promašila je Zvezda penal. Tomane je imao šansu, ali je nije iskoristio.

35′ Odmah još jedan gol u Parizu. Sarabia 2:0!

33′ Vodi i Pari sen Žermen. Mauro Ikardi upisao se u strijelce.

20′ Rajan Sesenjon je uspio da poravna. 1:1 je u Minhenu.

17′ Atletiko je žestoko krenuo u Madridu i stigao do novog penala. Ovaj je izveo Žoao Feliks i nije pogriješio 1:0!

14′ Prvi gol večeras. Gnabri je odlično prošao i Komanu nije bilo teško da dovede Bajern do prednosti 1:0.

2′ Najveća moguća šansa za Atletiko Madrid, ali Tripije nije iskoristio penal!

1′ Krenulo je.

Nema previše dilema pred večerašnje duele, a Atletiko Madrid želi pobjedu protiv moskovske Lokomotive da potvrdi prolaz dalje bez osvrtanja na meč Leverkuzen – Juventus.

Crvena Zvezda protiv Olimpijakosa bori se za evropsko proljeće, a u istoj grupi derbi igraju Bajern Minhen i Totenhem koji su prošli dalje.