Četvrtak, 18 Aprila, 2024

Zvezda i Dinamo u Ligi šampiona

Dinamo je remizirao u Trondhajmu u Norveškoj 1:1, nakon što je meč u Zagrebu završen pobjedom “modrih” 2:0. Beograđani su u revanšu plej ofa remizirali pred 55 hiljada gledalaca sa Jang Bojsom 1:1 i poslije 2:2 iz prvog meča u Bernu, prošli dalje

Fudbaleri Crvene zvezde i Dinama iz Zagreba plasirali su se u Ligu šampiona.

foto EPA

Beograđani su u revanšu plej ofa remizirali pred 55 hiljada gledalaca sa Jang Bojsom 1:1 i poslije 2:2 iz prvog meča u Bernu, prošli dalje.

Večeras je domaći tim poveo u 59. minutu, kada je nakon centaršuta Rodića, Aleksa Vukanović glavom pogodio mrežu.

Desetak minuta prije kraja Ben je dao autogol, ali se rezultat do kraja nije mijenjao, pa su crveno-bijeli drugu godinu zaredom u grupnoj fazi.

Dinamo je remizirao u Trondhajmu u Norveškoj 1:1, nakon što je meč u Zagrebu završen pobjedom “modrih” 2:0.

Poveo je norveški šampion golom Akintole već u 11. minutu, ali je Gojak u 71. otklonio sve dileme.

U Ligi šampiona je i Olimpijakos, koji je i u revanšu bio bolji od Krasnodara.

Poslije 4:0 u Atini, Pirejci su slavili sa 2:1 u Rusiji.