Ako eliminiše Toršavn sa Farskih Ostrva u drugom kolu, Budućnost će u trećem kolu kvalifikacija za Ligu konferencija igrati sa boljim iz meča u kojem se sastaju Dinamo iz Tbilisija i Makabi iz Haife, odlučeno je današnjim žrijebom u Nionu.
Budućnost bi prvi meč u eventualnom trećem kolu igrala na gostujućem terenu.
Drugi crnogorski predstavnik u ovom takmičenju, Sutjeska u eventualnom trećem kolu mogla bi da igra sa boljim iz duela u kojem se sastaju slovački Spartak iz Trnave i rumunski Sepsi.
Ukoliko izbori plasman u treće kolo, Sutjeska bi u prvom meču bila gost.
Nikšićani prethodno u drugom kolu moraju da budu bolji od izraelskog Makabija iz Tel Aviva.
Prve utakmice trećeg kola kvalifikacija za Ligu konferencija na programu su petog, a revanši 12. avgusta.
PAROVI
Dinamo Tbilisi / Makabi Haifa – Toršavn / Budućnost Podgorica
Spartak Trnava / Sepsi vs Sutjeska / Makabi Tel Aviv
Linfild / Borac Banja Luka – Šahtjor Soligorsk / Fola Eš
Šemrok – Teuta / Inter
Riga FC / Škendija – Folgore / Hibernijans
Priština / Konah Kej Nomads – Valur / Bode Glimt
Dinamo Batumi (GEO) / BATE Borisov (BLR) – Petrokub / Sivaspor
KuPS / Vorskla – Astana / Aris Tesaloniki
Soči / Kešla – Partizan (SRB) / Dunajska Streda
Ararat Jerevan / Slask – Arda / Hapoel Ber-Ševa
Škupi / Santa Klara – Olimpija Ljubljana / Birkirkara
Ujpešt / Vaduc – Bazel / Partizani (ALB)
Kolos Kovalivka – FCSB / Šahtjor Karagandi
Elfsborg / Milsami – Velež / AEK
Pasoš de Fereira – Larne / Aarhus
Lucern – Drita / Fejenord
RFS / Puškaš Akademija vs Gent / Valerenga
Hibernijan / Santa Koloma (AND) – Gzira / Rijeka
Austrija Beč / Brejdablik – Aberdin BK Hacken
Trabzon – Molde Servette
Dudelanž / Bohemijans – PAOK
Kaunas Žalgiris / TNS – Viktoria Plzenj / Dinamo Brest
Suduva / Rakov – Rubin
Lokomotiva Plovdiv / Slovačko – Kopenhagen Torpedo Belaž Žodino
Čukarički / Sumgait – Hamarbi / Maribor
Hajduk Split / Tobol – Apolon Limasol / Žilina
CSKA Sofija / Liepaja – Pogon Sćzećin / Osijek
Panevezis / Vojvodina – LASK
Limasol / Vllaznija – Karabag / Ašhdod
Hafnarfjordur / Rozenborg – Domžale / Honka
Krajova / Ljači – Anderleht
Vitese – Dandalk / Levadija