Poraz od Brazila za kraj grupne faze, Crnoj Gori slijedi razigravanje!

Pobjeda nad Brazilom bila bi veliko iznenađenje i prilika da se ostvari prvi trijumf na svjetskom šampionatu u debitantskom nastupu

Košarkaši Crne Gore poraženi su od Brazila 84:73, u posljednjem meču grupne faze na Svjetskom šampionatu.

Naša selekcija završila je takmičenje u grupi bez pobjede, a izabranicima Zvezdana Mitrovića sada slijedi razigravanje za plasman od 17. do 32. mjesta.

Utakmica sa Brazilcima je bila naša najbolja na šampionatu i da je bilo malo više iskustva pobjeda je mogla biti ostvarena.

Prvo poluvrijeme je bilo prilično izjednačeno, prava rezultatska klackalica, a Brazilci su u finišu druge četvrtine uspjeli da dođu do koliko toliko osjetnije prednosti, pa su na poluvremenu vodili 43:38.

Treća četvrtina je bila apsolutno u znaku Brazilaca koji su stekli veliku prednost, u jendom momentu vodili i 15 poena razlike.

Ipak, naša selekcija se vratila u posljednjem periodu na krilima Derika Nidama i pripla na samo pola koša zaostatka, 73:72, ali je i taj napad odbio Brazil i do kraja sačuvao prednost i došao do pobjede.

Brazil su do pobjede vodili Marselinjo Uertas sa 16 i Kristijano Felisio sa 14, dok je Markinos Souza postigao poen manje.

U crnogorskoj selekciji najbolji je bio Derik Nidam sa 16 poena i deset asistencija.

Dvocifreni su bili i Bojan Dubljević i Petar Popović sa po deset koševa.

Dakle, kao što smo rekli, Crnoj Gori sada slijedi razigravanje, a Brazil će u drugu fazu otići sa maksimalnim učinkom.

Četvrta četvrtina

Kraj meča, poraz Crne Gore.

Odbili su Brazilci napad ponovo, vode 81:72.

Trojka Nidama, samo smo na pola koša zaostatka, 73:72.

Dobra rola sada Mitrovićevih momaka, prišli smo na 73:72.

Održava Brazil prednost za sada.

Treća četvrtina

Kraj treće četvrtine, 66:54 za Brazil.

Sredina trećeg perioda, Brazil ima veliku prednost, 59:44

Loš početak Crne Gore, Brazilci stiču ozbiljniju prednost.

Počelo je drugo poluvrijeme.

Druga četvrtina

Kraj drugog perioda, vodi Brazil 43:38.

Brazilci sada stiču prednost od tri poena.

Za sada vrlo neizvjesna utakmica, vodi Brazil minimalno 25:26.

Pogađa iskusni Varežao, Brazil vodi 20:21.

Prva četvrtina

Dobra rola Crne Gore, nakon prve četvrtine vodimo 20:19.

Nakon poena Nidama vodimo 16:14.

Odličan početak Bjelice, nakon njegove trojke rezultat je 14:14.

Uertas za sada najbolji u Brazilu koji vodi 7:10.

Raspucane ekipe na startu meča, vodi Brazil 7:8.

Bjelica pogađa, vodimo 2:0.

Izabranici Zvezdana Mitrovića izgubili su sve šanse za prolazak dalje nakon dva poraza od Grčke i Novog Zelanda.

Treba napomenuti da će Crna Gora danas igrati  bez Nikole Ivanovića.

Pobjeda nad Brazilom bila bi veliko iznenađenje i prilika da se ostvari prvi trijumf na Svjetskom šampionatu u debitantskom nastupu.