Četvrtak, 25 Jula, 2024

Veghorst džoker Ronalda Kumana

Jedan od favorita Evropskog prvenstva, Holandija je do trijumfa na premijernom meču u Hamburgu pobijedila Poljsku 2:1 i na taj način upisala prva tri boda, iako je tokom cijelog meča imala terensku inicijativu.

Samo dva minuta nakon što ga je Ronald Kuman uveo u igru Veghorst je postigao gol i donio Holandiji pobjedu protiv Poljske u 82. minutu igre.

Holandija je bila mnogo bolji rival od Poljske, ali je teško dolazila u priliku da postigne pogodak i stigne do prve pobjede na Evropskom prvenstvu u Njemačkoj.

Izabranici Ronalda Kumana imali su prvu priliku na utakmici, kada je u 3. minutu Gakpo šutirao, a Šćešnji odbranio, ali je Poljska povela.

Do prvog gola imala je Holandija još dva opasna napada, ali je rezultat na semaforu prvi promijenio Buksa u 16. minutu kada je nakon kornera zatresao mrežu “lala”.

Nakon vođystva Poljske Holandija je krenula još odlučnije i takva igra joj se isplatila, a Kodi Gakpo je izjednačio rezultat na 1:1 u 29. minutu.

Fudbaler Liverpula je šutirao sa distance, lopta je zakačila Salomona, prevarila Ščensnija i završila u mreži.

Navijači Holandije

U drugom poluvremenu opet je prva zaprijetila Holandija, Poljska u 58. minutu mogla da ponovo povede, ali je priliku propustio Kivior koji je šutirao sa ivice kaznenog prostora, a Verbrugen odlično intervenisao.

Mogla je Poljska da stigne i do izjednalenja u finišu utakmice, odnosno 89. minutu, kada je Pjotrovski sa lijeve strane ušao u kazneni prostor, dodao loptu do Šviderskog, koji je šutirao, ipak je Verbrugen fantastično reagovao.

U petom minutu nadoknade još jedna prilika za Poljsku, ali je šut Zalevskog odbranio golman Holandije Verburgen.