Četvrtak, 18 Aprila, 2024

Vaterpolo: Derbi Boke pripao Jadranu

Vaterpolisti Jadrana savladali su u Kotoru Primorac 8:6, u derbiju trećeg kola domaćeg šampionata.

Kotorani su bolje počeli utakmicu, vodili su i 4:2, ali je uslijedio veliki pad, prije svega u posljednjoj četvrtini.

Uoči završnih osam minuta rezultat je bio 5:5, da bi potom Jadran sa tri vezana pogotka riješio utakmicu.

Primorac je loše realizovao situacije sa igračem više. Dao je samo gol iz sedam takvih situacija.

Blistao je četvorostruki strijelac u redovima Novljana Danilo Radović, dva je dao Petković. U domaćoj ekipi po dva gola Matkovića i Gopčevića.

U drugom meču ove runde, Budva je savladala Kataro 8:7.