LŠ: Dominacija Sitija u Lisabonu, Mbape u nadoknadi usrećio PSŽ

Kilijan Mbape je junak večerašnjeg trijumfa Parižana - u 94. minutu je prošao sa lijeve strane, lako provukao loptu pored Vinisijusa i Vaskesa i pogodio mrežu svog, po svemu sudeći, budućeg kluba

Mančester Siti, Foto: Reuters

Završene su prve utakmice osmine finala Lige šampiona u Parizu i Lisabonu.

PSŽ je u Parizu savladao Real Madrid 1:0, dok je Mančester Siti u Lisabonu slomio Sporting 0:5.

Kilijan Mbape je junak večerašnjeg trijumfa Parižana – u 94. minutu je prošao sa lijeve strane, lako provukao loptu pored Vinisijusa i Vaskesa i pogodio mrežu svog, po svemu sudeći, budućeg kluba.

Mbape je večeras bio najbolji igrač na terenu, stvarao šanse i izborio penal u 61. minutu. Oborio ga je Karvahal, arbitar Orsato dosudio penal, a loptu uzeo Lionel Mesi i promašio. Odličan u ovoj situaciji bio je Tibo Kurtoa.

Osim odbranjenog penala, golman Reala imao je nekoliko dobrih intervencija i bio najbolji igrač Reala na večerašnjem meču i pored primljenog gola.

Real nije imao šansu, na meču i potpuno zasluženo je izgubio.

U ekipi PSŽ-a večeras je na terenu, prvi put od novembra prošle godine bio Nejmar.

A Siti je u Lisabonu u prvom poluvremenu završio posao. Tim Pepa Gvardiole je u prvih 45 minuta postigao četiri pogotka – dva puta je strijelac bio Bernardo Silva, a po gol su postigli Rijad Marez i Fil Foden.

Konačan rezultat postavio je Rahim Sterling prelijepim pogotkom u drugom dijelu.

Revanši su na programu 9. marta.

PSŽ – Real Madrid 1:0 (Mbape 90+4’)

Sporting – Mančester Siti 0:5 (Marez 9’, Silva 18’ 44’, Foden 32’, Sterling 58’)

I to je to za večeras, pobjede PSŽ-a i Sitija.

90+4’ – GOOOOLLL!!! Kakav foto finiš i gol Kilijana Mbapea za PSŽ. Francuski reprezentativac je sjajno prošao odbranu Reala i matirao nemoćnog Tiba Kurtou.

79’ – Još jedna prilika za PSŽ. Mbape je izbacio Krosa, pokušao da pogodi dalji ugao, ali je lopta otišla pored gola.

73’ – Ušao je Nejmar, posljednju utakmicu je odigrao 28. novembra prošle godine.

62’ – Uzbuđenje u Parizu. PSŽ je imao penal, ali je Lionel Mesi bio neprecizan. Karvahal je oborio Mbapea unutar šesnaesterca, ali je Mesijevu egzekuciju sjajno pročitao Tibo Kurtoa.

58’ – GOOOOLLL!!! Siti postiže i peti pogodak, strijelac Rahim Sterling. Sve je počelo lošim ispucavanjem golmana Sportinga, Adana. Loptu je prihvatio Dijaš, proigrao Silvu, a dvostruki strijelac asistirao Sterlingu koji je lijepo plasirao loptu u mrežu.

54’ – Drugi udarac igrača Reala na meču. I ovaj ide van okvira gola. Pokušao je Kros.

51’ – Bernardo Silva postiže novi pogodak za Siti, ali nakon konsultacije iz VAR sobe je poništen zbog ofsajda.

50’ – Druga velika prilika za PSŽ. Ponovo je šansu imao Mbape, ali njegov šut Kurtoa sjajno interveniše.

46’ – Nastavljaju se mečevi na Parku prinčeva i stadionu Žozea Alvaladea!!!

Poluvrijeme. To je to u prvom djelu mečeva. Siti je završio posao, bez golova u Parizu.

44’ – GOOOOLLL!!! Mančester siti u prvom poluvremenu u Lisabonu postiže i četvrti pogodak. Još jedan gol Silve – Siti je završio posao.

32’ – GOOOOLLL!!! Siti vodi 3:0, a strijelac je Fil Foden. Marez je ubacio loptu po zemlji sa desne strane, a engleski reprezentativac hladnokrvno smjestio loptu u mrežu. Siti se poigrava sa Sportingom.

20’ – Prilika i u Parizu, još jedna za PSŽ – Mbape je pokušao, Kurtoa siguran. PSŽ je opasan.

18’ – GOOOOLLLL!!! Nije prošlo ni 20 minuta, a Siti vodi 2:0 u Lisabonu. ”Građani” žele da već u prvom meču otklone sve nedoumice oko plasmana u četvrtfinale. Drugi gol je postigao Bernardo Silva – sjajan drop-kik.

11’ – Nova šansa za Siti. Pokušao je Džon Stons čija je lopta prošla malo pored lijeve stative.

9’ – GOOOOLLL!!! Mančester siti vodi protiv Sportinga 1:0, pogodak Rijada Mareza. Prva ozbiljna akcija na meču i odmah pogodak – Foden je šutirao lopta došla do De Brujnea,  koji je asistirao Marezu. Nakon gola u VAR sobi su provjeravali situaciju, domaći su tražili ofsajd, ali je sve bilo regularno.

7’ – Prva prilika na utakmici u Parizu – Mbape je zalomio po lijevoj strani, pronašao Di Mariju, a Argentinac sa desetak metara šutirao preko gola.

1’ – Počeli su okršaji u Parizu i Lisabonu!!!

Na programu su dva meča, a spektakl je u Parizu, gdje PSŽ dočekuje Real Madrid. Biće to sudar timova, koji pretenduju na titulu u ovom takmičenju.

U drugom meču lisabonski Sporting dočekuje Mančester siti.

Izašli su sastavi, PSŽ-a i Reala. Trener francuske ekipe, Maurisio Poketino odlučio je da na klupi ostavi Nejmara, koji je večeras prvi put u sastavu od novembra prošle godine.

U prvoj postavi Reala je Karim Benzema, nakon što je zbog povrede propustio dvije utakmice u La Ligi.

U drugom okršaju menadžer Sitija Pep Gvardiola je izveo svoj najači sastav protiv Sportinga u Lisabonu.

Postave:

PSŽ: Donaruma – Mendeš, Kimpembe, Markinjos, Hakimi – Verati, Paredeš, Danilo – Di Marija, Mesi, Mbape

Real Madrid: Kurtoa – Mendi, Alaba, Militao, Karvahal – Modrić, Kazemiro, Kros – Vinisijus Žunior, Benzema, Asensio

Sporting: Adan – Inasio, Koateš, Egajo – Reis, Mateus, Palhinja, Poro – Pedro Gonkalves, Sarabija – Paulinjo

Mančester Siti: Ederson – Stons, Laporte, Dias, Kanselo – De Brujne, Rodri, Silva – Sterling, Foden, Marez

Glavni arbitar meča na Parku prinčeva je Italijan Danijele Orsato, dok će pravdu na stadionu Žozea Alvaladea djeliti Srđan Jovanović iz Srbije.