Sokoli doživjeli pakao na Vembliju za kraj kvalifikacija

Fudbaleri Crne Gore poraženi su od Engleske 7:0 u posljednjem meču “sokola” u kvalifikacijama za EURO 2020.

Kejn, Foto: Rezultati.com

Na kraju košmarnih kvalifikacija naša selekcija doživjela je najubjedljiviji poraz u istoriji.

Sedam pogodaka primili su izabranici Faruka Hadžibegića, čak pet u prvom poluvremenu.

Kejn je postigao het trik, upisali se još Okslejd Čembrlejn, Rašford, Abraham i Šofranac koji je dao autogol.

Naši su imali dvije dobre šanse, Pikford je zaustavio sjajan šut Simića, dok ga je Bećiraj pogodio u ruke iz zicera.

Engleska je ovjerila plasman na EURO, dok je naša selekcija bez pobjede okončala kvalifikacije sa samo tri boda.

Engleska – Crna Gora 7:0 (Okslejd-Čemberlejn 11’, Kejn 18’, 24’, 38’, Rašford 30’ Šofranac (ag) 66’, Abraham 85’)

90+3’ – To je to i završen je meč. Engleska se plasirala na EURO 2020, a “sokoli” su završili kvalifikacije bez ijedne pobjede.

90’ – Sudija je produžio meč za dva minuta.

85 – Sedmi gol za Engleze. Tami Abraham se upisuje u strijelce nakon asistencije Kejna i golom s pet metara savladao nemoćnog Mijatovića.

74’ – Posljednja izmjena i za Crnu Goru. Faruk Hadžibegić je uveo Aleksandra Boljevića umjesto Seada Haksabanovića.

70’ – Posljednja izmjena za Engleze. Mejson Maunt izlazi, a mijenja ga Džoi Gomez.

66’ – Pao je gol, ali u vlastitu mrežu. Aleksandar Šofranac (Crna Gora) je bio pomalo dezorijentiran, te je poslao loptu u svoju mrežu.

65’ Druga izmjena za Crnu Goru. Vladimir Jovović će se odmoriti, a umjesto njega nastavlja Branislav Janković.

57’ – Dvostruka izmjena za Engleze. Sautgejt u igru uvodi Džejmsa Medisona i Tamija Abrahama umjesto Aleksa Okslejd-Čemberlejna i Harija Kejna.

56’ Malo sreće za Crnu Goru. Gol je postigao Mejson Maunt ali je poništen zbog ofsajda.

46’ – Sudija je dao znak za nastavak meča i Faruk Hadžibegić je napravio prvu izmjenu. Momčilo Raspopović je ušao u igru umjesto Rista Radunovića.

45‘ – Nije bilo nadoknade i kraj prvog poluvremena. Vrlo loše izdanje Crne Gore s mnogo grešaka što su Englezi nemilosrdno iskoristili.

40’ Velika šansa za Crnu Goru. Fatos Bećiraj je izašao sam ispred Pikforda, ali je gađao desnom nogom, umjesto lijevom, i pogodio golmana Evertona.

38’ Novi gol Engleza. Kejn s peterca postiže het-trik.

33’ – Koškanje Vešovića i Rašforda, žuti kartoni za obojicu.

30’ – Novi gol Engleza. Mijatović je opet odbranio zicer, ovog puta Megvajeru, ali je Rašford bio sam i lako je prikucao u mrežu.

27’ – Prva velika šansa naše reprezentacije. Bomba Simića glavom, ali Pikford sjajan.

24’ – Već treći gol za Engleze. Kejn je opet pobjegao Lagatoru i opet iz peterca dao gol. Treća asistencija Čilvela, ovog puta iz kornera.

18’ – Novi gol Engleza. Čilvel je centrirao iz slobodnog udarca, Kejn je bio sam i lako pogodio s pet metara. Ovo je Čilvelu, beku Lestera, druga asistencija večeras.

17’ – Greška Vukčevića na sredini i velika šansa za Rašforda, koji je lako pretrčao Simića, ali je Mijatović opet odlično odbranio.

13’ – Nova velika šansa za Engleze, Mijatović brani zicer Mauntu.

11’ – Kakav gol za Engleze. Aleks Okslejd-Čemberlejn je dočekao savršeno tačan centaršut  Čivela u šesnaestercu i zabio u donji lijevi ugao.

6’ – Velika šansa za Engleze. Radunović je “zaplivao”, Sančo ubacio za Kejna, ali mu je Šofranac skinuo loptu s noge, nakon čega ju je izbacio Mijatović.

1’ – Počinje duel na Vembliju!!!

Faruk Hadžibegić za posljednji meč ovog ciklusa kvalifikacija ne računa na kapitena Stefana Savića koji se mučio s povredom, a na njegovom mjestu će zaigrati štoper Sutjeske Aleksandar Šofranac.

Postave:

Engleska: Pikford – Stouns, Megvajr, Čilvel, Aleksander-Arnold – Vinks – Maunt, Okslejd-Čemberlejn – Kejn, Sančo, Rašford

Crna Gora: Mijatović – Simić, Šofranac, Radunović, Vešović – Lagator, Vukčević, Hočko – Haksabanović, Jovović – Bećiraj

Glavni arbitar duela na Vembli stadionu je Španac Antonio Mateu Lahoz.