Kvalifikacije: Sokoli uz lošu karmu poraženi od Češke u Olomucu (VIDEO)

"Hrabri sokoli" žele da upišu prvi trijumf nakon što su u prethodna tri kola osvojili samo dva boda, dok su Česi veoma motivisani nakon prve pobjede protiv Bugarske u prošlom kolu nakon preokreta 2:1

Crnogorski fudbaleri poraženi su od Češke 3:0 u kvalifikacijama za Evropsko prvenstvo.

To je drugi poraz crnogorskih fudbalera u kvalifikacijama, nakon što su izgubili i pred svojim navijačima od Engleske 5:1.

Upisali su i dva remija – sa Bugarskom u Sofiji (1:1) i Kosovom u Podgorici (1:1).

Češka je, nakon startnog debakla na Vembliju od Engleske 5:0, zabilježila drugi uzastopni trijumf.

Savladala je i u petak u Pragu selekciju Bugarske 2:1.

Domaćin je poveo golom Jakuba Jankta u 18. minutu.

Na 2:0 povisio je autogolom Borisa Kopitovića u 49, a konačan rezultat postavio je Patrik Šik u 82. minutu iz jedanaesterca.

Najbolju priliku za crnogorsku selekciju imao je Vladimir Jovović u 71. minutu, ali je šutirao pravo u češkog golmana Tomaša Vaclika.

U drugom meču te grupe Kosovo je u Sofiji pobijedilo Bugarsku 3:2.

Crnogorski fudbaleri kvalifikacije će nastaviti 10. septembra novim duelom sa Češkom.

Češka – Crna Gora 3:0 (18’ Jankto, 49’ Kopitović (autogol), 82’ Šik)

90+4’ To je to, utakmica je završila i neće više biti nikakvih promjena.

90’ Sudija je produžio meč za tri minuta.

88’ Posljednja izmjena i za Češku. Patrik Šik izlazi, a mijenja ga Libor Kozak.

85’ Posljednja izmjena Crne Gore. Fatos Bećiraj ulazi umjesto Stefana Mugoše.

82’ Gol za Češku. Igor Vujačić se ponašao prežestoko u namjeri da protivniku oduzme loptu i Vladislav Bezborodov dosuđuje penal Česima koji materijalizuje Šik.

74’ Druga izmjena za Čehe. Jakub Jankto izlazi, a umjesto njega ulazi Ladislav Krejči.

73’ Kakva prilika za Crnu Goru. Vladimir Jovović je šutirao s ivice kaznenog prostora, ali Tomas Vaclik brani i ne dopušta lopti da pređe crtu.

67’ Nova izmjena za “sokole”. Nikola Vukčević se može odmoriti, a mijenja ga Vukan Savićević.

64’ Kosovo vraća egal u Sofiji. Gol je postigao Vedat Murići.

63’ Karton za Crnu Goru. Dobio ga je Igor Vujačić.

60’ Svoj današnji nastup je završio Adam Marušić. Dao je sve od sebe, a sada će ga zamijeniti svježi Marko Janković.

55’ Bugari preokreću. Strijelac je Kristijan Dimitrov.

49’ Kakav maler. Nesretni Boris Kopitović zabio je autogol nakon što je skrenuo udarac koji je išao u njegovu mrežu! Česi vode 2:0.

46’ Nastavlja se duel!!!

45+2’ Sudija dava znak za kraj prvog poluvremena.

45’ Sudija produžava poluvrijeme za minut.

44’ Kral je pokušao iskosa sa desne strane, Mijatović je dobro intervenisao.

43’ Bugari izjednačavaju protiv Kosova zahvaljujući pogotku Ivelina Popova.

39’ Prinudna izmjena za Češku. Lukas Masopust ne može nastaviti igru zbog povrede, a mijenja ga Jan Kopic.

32’ Šik u padu je pokušao glavom, brani Mijatović.

31’ Velika šteta. Marko Vešović upropaštava obećavajuću šansu niskim šutem s ruba šesnaesterca. Tomas Vaclik je pokazao golmansku klasu i obranio mu šut koji je išao u okvir gola.

30’ Dobra anticipacija Crne Gore. Šik je šutirao iz slobodnjaka, ali lopta je pogodila živi zid.

24’ Treća javna opomena za Čehe. Patrik Šik je zaslužio kaznu za ovakav start.

22’ Dva pokušaja Mugoše sa ivice kaznenog prostora , oba puta je izblokiran.

21’ Novi karton za Češku. Zaradio ga je Marek Suči.

18’ Gol za Čehe. Pavel Kaderabek je uputio sjajnu asistenciju Jakubu Janktu koji je pokazao svoje odlične sposobnosti kada je unutar šestnaesterca iz voleja poslao loptu u donji desni ugao. Rezultat je 1:0.

15’ Karton i za nas. Bezborodov kažnjava Marka Bakića zbog prekršaja nad Kralom.

14’ U našoj grupi Kosovo vodi protiv Bugara u Sofiji. Strijelac je Milot Rašica.

14’ Žuti karton za Češku. Dobio ga je Filip Novak zbog prekršaja.

4’ Moglo je ovo bolje das se završi za “sokole”. Risto Radunović je upropastio dobru priliku jer mu je završni pas bio netačan, pa ga je obrana lako presjekla.

1’ Meč je upravo počeo!!!

Na klupi našeg nacionalnog tima je Miodrag Džudović koji je preuzeo funkciju od sada već bivšeg selektora Ljubiše Tumbakovića koji je odbio da učestvuje u meču protiv Kosova zajedno sa fudbalerima Filipom Stojkovićem i Mirkom Ivanićem koji takođe više nijesu dio nacionalnog tima.

Takođe Džudović ne može računati ni na Stevana Jovetića i Stefana Savića koji se muče sa povredama.

Postave:

Češka: Vaslik – Suči, Čelustka, Novak, Kaderabek – Paveljka, Suček- Jankto, Kral, Maspust – Šik

Crna Gora: Mijatović – Vujačić, Kopitović, Marušić, Radunović – Kosović, Vukčević – Vešović, Bakić, Jovović – Mugoša

Glavni arbitar meča na Andruovom stadinu u Olomucu je Rus Vladislav Bezborodov.