Poraz sokola u Oslu, sve šanse za baraž izgubljene

Sokoli su u presudnom meču u trci za drugo mjesto u grupi G izgubili sa 2:0

Crnogorska fudbalska reprezentacija porazom od Norveške u Oslu izgubila je i teoretske šanse za baraž za Svjetsko prvenstvo u Kataru iduće godine.

“Sokoli” su u presudnom meču u trci za drugo mjesto u grupi G izgubili sa 2:0.

Izabranici Miodraga Radulovića su tako, dva kola prije kraja, ostali na 11 bodova, pa će novembarski mečevi protiv Turske i Holandije u Podgorici biti prestižnog karaktera.

Trenutak odluke na Uleval stadionu dogodio se u 29. minutu, kada je Eljunusi udarcem glavom matirao Šarkića.

Isti igrač je u šestom minutu sudijske nadoknade postavio konačan ishod. Tukao je napadač Norvežana sa distance i pogodio dalji ugao Šarkićevog gola.

Naš nacionalni tim je susret u Oslu, u kome je cilj bila pobjeda, završio bez udarca u okvir gola.

Norveška – Crna Gora 2:0 (Eljunusi 29’, 90+6’)

90+6’ – Norveška je stavila tačku na meč novim efektnim pogotkom Eljunusija. 2:0.

90+4’ – Isfrustrirani Vešović dobija drugi žuti karton nakon prigovora sudiji i Crna Gora ostaje s igračem manje.

82’ – Selektor Radulović je sve karte bacio u napad. Ušao je Bećiraj umjesto Radunovića.

81’ – Još jednom je pokušao Jovetić. Lopta ide preko gola.

77’ – Ušao je Jovović umjesto Šćekića. U Rigi je Letonija povela protiv Turske, ali su gosti brzo izjednačili. Holandija vodi 5:0 protiv Goibraltara, gol je postigao Danjuma.

73’ – Uzbuđenje ispred Šarkićevog gola. Jonsen je šutirao, Tomašević sjajno reagovao. Norvežani su tražili penal, ali od toga nema ništa.

71’ – Vešović je šutirao, lopta otišla u korner. Nakon udarca iz ugla glavom pokušao Jovetić, ali lopta odlazi pored gola.

67’ – Ulazi Uroš Đurđević umjesto Hakšabanovića.

Holandija protiv Gibraltara vodi 4:0, gol je postigao Damfris.

63’ – Žuti kartoni za Radunovića i Marušića.

58’ – Najveća šansa za Crnu Goru. Jovetić je sjajno pronašao Marušića, koji je izašao ispred golmana, ali je slabo primio loptu. Bila je ovo sjajna prilika za ”sokole”. Crna Gora opasnija u drugom poluvremenu.

51’ – Šansa za Norvešku, Deli je proigrao Melinga, koji je ušao u kazneni prostor, ubacio loptu u peterac, ali srećom nikom od norveških igrača nije naletio na nju.

49’ –  Igor Vujačić je dobio žuti karton.

46’ – Nastavlja se meč na Uleval stadionu!!!

Poluvrijeme – Nakon prvih 45 minuta Norveška vodi 1:0 nakon gola Eljunusija, kojem je prethodio faul Strandberga nad Vujačićem. Norvežani su od starta preuzeli inicijativu, imali veći posjed lopte i na odmor odlaze sa golom prednosti. Na drugoj strani Crna Gora je uputila dva šuta, oba puta je pokušao Jovetić, ali je lopta završila pored gola.

41’ – Ponovo je pokušao Jovetić, šutirao sa distance, ali lopta odlazi pored gola. ”Sokoli” su dva puta šutirali oba puta Jovetić.

29’ – Vodi Norveška 1:0. Pedersen je ubacio loptu u šesnaesterac, Strandberg nadvisio Vujačića i asistirao Eljunusiju, koji je glavom matirao Šarkića.

27’ – Prva velika šansa na meču. Deli je sa desne strane ušao u šesnaesterac, šutirao, ali je Šarkić sjajno reagovao.

Holandija vodi 2:0 protiv Gibraltara, strijelac Memfis Depaj. Prethodno je fudbaler Barselone promašio penal.

23’ – Prvi šut ”sokola”. Šutirao je Stevan Jovetić sa preko 30 metara, lopta odlazi pored gola.

20’ – Bez pravih prilika na obje strane. Mreže miruju, a Norveška ima veći posjed lopte, dok se ”sokoli” uspješno brane.

10’ – Proteklo je 10 minuta igre u Oslu. Norveška ima inicijativu, ali se Crna Gora na početku dobro brani.

Holandija je već povela protiv Gibraltara, strijelac Virdžil van Dajk.

4’ – Prvi korner na meču za Norvešku, ali je opasnost otklonjena.

1’ – Počeo je meč odluke u Oslu!!!

Izabranici Miodraga Radulovića gostuju Norveškoj na Uleval stadionu u Oslu i meč je praktično na sve i ništa za našu selekciju.

”Hrabri sokoli” na četvrtoj poziciji imaju 11 bodova, tri manje od drugoplasirane Norveške, pa eventualna pobjeda šanse za drugu poziciju i plasman u baraž čini realnim.

U prvoj postavi je kapiten, Stevan Jovetić, dok je Uroš Đurđević na klupi. Selektor Miodrag Radulović odlučio je da na golu bude Matija Šarkić.

Poznato je da u timu Norveške nema Erlinga Halanda i Aleksandera Serlota, koji je postigao jedini gol u duelu ovih ekipa, u martu u Podgorici.

Postave:

Norveška: Niland – Pedersen, Strandberg, Olsen, Meling – Berg – Deli, Edegard, El-Junusi, Hauge – Torstvedt.

Crna Gora: Šarkić – Radunović, Tomašević, Vujačić, Vešović – Janković, Šćekić, Kosović – Marušić, Hakšabanović, Jovetić.

Glavni arbitar meča na Uleval stadionu je Ištvan Kovačs iz Rumunije.

U ostalim mečevima grupe G, Holandija je domaćin Gibraltaru, Turska gostuje Letoniji.