Srijeda, 17 Aprila, 2024

Liga Nacija: Luksemburg šokirao Crnu Goru, rasplet u novembru

Fudbalska reprezentacija Crne Gore poražena je od Luksemburga 2:1 u utakmici četvrte runde C divizije Lige nacija.

Savić, Foto: Fscg.me

Izabranici Faruka Hadžibegića propustili su idealnu šansu da dva kola prije kraja obezbijede promociju u viši rang.

Nakon što je susret Azerbejdžana i Kipra završio bez golova, Crnoj Gori se ukazala prilika da trijumfom nad Luksemburgom ovjeri prvo mjesto.

Ipak, meč lopta nije iskorišćena – gosti su odnijeli cio plijen iz Podgorice, pa će se putnik u B diviziju tražiti u novembarskom ciklusu. Uoči konačnog raspleta, Crna Gora i Luksemburg imaju po 9 bodova.

Sada je situacija takva da je četa Luka Holca u povoljnijem položaju. Luksemburg će u slučaju pobjede u posljednja dva kola obezbijediti prvu poziciju, ali nadamo se da to takvog scenarija neće doći.

Crna Gora je večeras uspjela da povede pogotkom Ivanovića u 34. minutu. Ofanzivac Budućnosti još jednom je potvrdio da zaslužuje mjesto u nacionalnom timu, pošto je dao tri gola u isto tolika nastupa u razmaku od sedam dana.

Luksemburg je uzvratio u finišu prvog dijela preko Muratovića, a za potpuni preokret pod Goricom postarao se Sinani efektnim golom u 86. minutu.

“Sokoli” su meč završili sa devetoricom, isključeni su Janković i Simić, dok je na drugoj strani pocrvenio Til.

Liga nacija nastavlja se sredinom novembra. Crna Gora gostuje Azerbejdžanu, dok će Lusemburg putovati u Nikoziju na megdan Kipru.

Crna Gora – Luksemburg 1:2 (34’ Ivanović – 42’ Muratović, 86’ Sinani)

90+5 – Neslavan završetak utakmice. Sokoli su izgubili nerve i nastao je sukob gdje su isključeni Marko Janković, Marko Simić i Olivije Til i time je završen meč gdje se Luksemburg ovom pobjedom uključio u borbu za plasman u viši rang Lige nacija.

90+3’ – Nova izmjena za Luksemburg. Sinani izlazi, a mijenja ga Olivije Til.

89’ – Promjena za Luksemburg. Martins mijenja Muratovića.

87’ –  Izmjena za Crnu Goru. Marko Janković je ušao u igru umjesto Igora Ivanovića.

86’ – Poveo je Luksemburg majstorskim pogotkom Sinanija – 1:2.

83’ – Nalet Crne Gore u posljednja dva minuta, Luksemburžani tijelom brane gol…

80’ – Opasnost ispred gola Crne Gore. Sinani je probao sa 18 metara, ali pored gola.

78’ – Dvostruka izmjena za Crnu Goru. Kosović i Raspopović izalze, a mijenjaju ih Šćekić i Marko Vukčević.

76’ – Raspopović je dobio žuti karton i propustiće naredni meč u Ligi nacija, u novembru protiv Azerbejdžana. I Hadžibegić je dobio žuti karton zbog prigovora sudiji Štegemanu.

66’ – Prva izmjena i za Crnu Goru. Fatos Bećiraj mijenja Dina Islamovića.

64’ – Nesmotrenost Simića, prekršaj u opasnoj zoni, na ivici šesnaesterca. Srećom, Sinani je loše izveo slobodnjak.

62’ – Novi karton za Crnu Goru i zapisan je Ivanović.

58’ – Ivanović je morao bolje da reaguje. Nije odbrana Luksemburga bila spremna za ovaj napad Crne Gore, a nije ni Ivanović, koji je loše šutirao desnom nogom. Luksemburg je napravio izmjenu i umjesto Vinsenta Tila je ušao Moris Devil.

55’ – Imala je Crna Gora višak u napadu, ali je Jovetić zakomplikovao stvari.

46’ – Počelo je drugo poluvrijeme!!!

Poluvrijeme pod Goricom – 1:1. Povela je naša selekcija golom Ivanovića u 34. minutu, poravnali su gosti u 42. preko Muratovića.

42’ – Gol za Luksemburg. Ivanović je izgubio loptu, Skenderović asistirao Muratoviću koji je rutinski zatresao mrežu – 1:1.

39’ – Novi karton za Crnu Goru. Dobio ga je Simić zbog faula nad Muratovićem.

34’ – Gol za Crnu Goru. Pogodio je Ivanović glavom nakon asistencije Jovetića. As Monaka je centrirao, a napadač Budućnosti se upisao u trećem meču zaredom u svega šest dana.

27’ – Prvi karton i za Crnu Goru. Zapisan je Nikola Vukčević.

22’ – Prvo uzbuđenje pred golom gostiju. Hakšabanović je napravio prostor i šutirao, ali pored gola.

20’ – Oštar faul Bareira Martinsa nad Ivanovićem i prvi žuti karton na meču.

16’ – Prva ozbiljna prilika za Luksemburg. Muratović je iskoristio grešku Vukčevića i Savića i šutirao s ivice šesnaesterca, ali mu je šut otišao preko gola Mijatovića.

13’ – Slobodan udarac za goste na dvadesetak metara. Bez veće opasnosti za naš nacionalni tim.

7’ – Prvi korner na utakmici, i to za goste. Nije bilo opasnosti za gol Crne Gore.

1’ – Počeo je meč pod Goricom!!!

Izabranici Faruka Hadžibegića igraju u grupi 1 C divizije i imaju maksimalan učinak savladavši Kipar u Nikoziji 0:2, večerašnjeg rivala u gostima 0:1 i Azerbejdžan u Podgorici 2:0.

Nešto ranije danas Azerbejdžan je dočekao Kipar u Bakuu i meč je završen bez golova.

Crna Gora pred večerašnji okršaj ima devet bodova, tri više od Luksemburga, Azerbejdžan ima četiri boda, dok Kipar ima samo jedan koji će izvjesno panuti u niži rang.

Za razliku od prethodnog meča prije tri dana protiv Azerbejdžana, selektor Hadžibegić može da računa na Stefana Savića i zajedno s Markom Simićem i golmanom Mijatovićem imati solidnu defanzivnu liniju, dok će najistureniji biti mladi Dino Islamović, a odmah iza njega kapiten Stevan Jovetić.

Postave:

Crna Gora: Mijatović – Simić, Savić, Radunović, Raspopović – Vukčević – Jovetić, Kosović, Hakšabanović, Ivanović – Islamović

Luksemburg: Moris – Gerson, Jans, Karlson, Skenderović – Bareiro Martins, Sinani, Vinsent Til – Rodrigez, Mika Pinto, Muratović

Glavni arbitar meča pod Goricom je Njemac Saša Štegeman.